Najciekawsze komentarze

Artykuł:
 |  2013-03-19
Kret to bardzo denerwujący szkodnik. Właściwie nie ma sposobów aby ochronić trawnik przed kretami. Zawsze znajdą sposób aby rozkopać ogródek.

Artykuł: Łasica
andrzej |  2013-02-26
Witam. Znacie może jakiś skuteczny sposób na pozbycie się łasicy z kurnika? Od pewnego czasu widzę ślady drapieżnika w kurniku i myślę, że to może być łasica.

Artykuł:
Kamil |  2013-02-04
Ładne zwierzątko ale w jedną noc potrafi wykończyć cały kurnik - niestety wiem to na własnej skórze

Artykuł:
lol |  2013-02-04
Kuna wyjadła mi ostatnio całą izolacjena poddaszu

Artykuł: Orlik krzykliwy
Kamil |  2013-02-04
Ostatnie orliki w Polsce występują juz tylko w Bieszczadach na terenie parku narodowego, szkoda to bardzo piękne ptaki

Artykuł:
Janek |  2013-01-24
Pozornie kuna wygląda bardzo ładnie. Taka sympatyczne niewinne zwierzątko. Ale mi narobiła takich strat w elewacji budynku, że szkoda gadać.

Napisz do nas

mail

Pułapki na lisa

Galeria zdięć
Filmy
Komentarze

Pułapki na lisa

W naturalnym środowisku czyli w lesie lis pełni funkcje sanitarną.
Ze zwierzyny łownej chwyta bowiem wszystkie osobniki chore i słabe.
Samica lisa podczas okresu karmienia młodych wyrządza duże szkody wśród zwierzyny zdrowej (przeważnie poluje na młode zwierzęta).
Lis poszukuje pożywienia zazwyczaj w nocy, ale jeśli nie spodziewa się żadnego niebezpieczeństwa, to rozpoczyna polowanie już od południa lub nieco wcześniej (zwłaszcza w zimie, ponieważ trudniej mu jest zdobyć pożywienie).
Największe szkody lisy wyrządzają w lecie, kiedy to stare osobniki muszą dostarczać pokarm młodym.
Zakradają się do zabudowań gospodarczych, w celu zdobycia drobiu lub aby upolować kurę oddaloną od zabudowań itp.
Lis swoją zdobycz upolowaną "zarzyna" , tak samo robi ryś - odgryzają najpierw łeb.
Lis najedzony do syta, zakopuje resztę pożywienia, później jak jest głodny wraca w to samo miejsce.

Wielu hodowców przekonało się już jakich szkód może narobić lis który dostanie się do kurnika, przez jedną noc.
Najlepszym sposobem jest po prostu złapać szkodnika i wywieźć daleko do lasu i tam wypuścić, należy go złapać w sposób humanitarny.

Chcąc schwytać lisa, który czyni nasz szkody możemy zaopatrzyć się w pułapkkę żyłowowną (taka sama jak klatka na kuny i klatka na łasice).
Klata na lisy musi być mocna, wytrzymała oraz przestrzenna jak klatka na koty.
Pułapki klatkowe są najlepszym rozwiązaniem do łapania dzikich lisów.

Pułapka żywochwytna na lisy powinna być wyposażona w czuły system zapadkowy i przegrodę na żywą przynętę,
dzięki czemu jest ona niezwykle skuteczna w chwytaniu różnego rodzaju drapieżników.
Płytka, która aktywuje system zapadkowy znajduje się bardzo blisko przegrody na przynętę, co dodatkowo zwiększa efektywność działania pułapki na lisy.
Żywołap na lisa powinien mieć drzwiczki inspekcyjne, dzięki nim możemy w każdej chwili wyciągnąć przynętę po złapaniu lisa.
Uchwyt przy klatce ułatwi nam przenoszenie żywołapkii ze zdobyczą do auta.
Ustawiając pułapkę żywochwytną na lisa powinnismy mieć na dłoniach rękawiczki,
ponieważ zwierzęta drapieżne mają bardzo dobry węch i bez problemu wyczuwają zapach ludzki, który może je skutecznie zniechęcić do wejścia do środka.
Polująca na lisa musimy wybrać odpowiednią przynętę np. kurę lub gołębia.

Galeria zdjęć 

Filmy 

Pułapka na lisa

Lis w pułapce


Komentarze (23)

PUŁAPKI NA LISA | ŻORŻ PONIMIRSKI  |  2019-04-12, 22:45:34
ZAPIERDOLIŁBYM GO NA ŚMIERĆ

ACH TEN LIS! | JVS  |  2018-10-05, 23:39:54
Witam ponownie. Widać, że lis jest sporym problemem..... Fakt - czlowiek zbyt daleko zabrnąl i jest bardzo butny, ale...nie możan się \"dać lisowi\"! Ludzie! Weźcie się za tel lisy sami (w miarę możliwości) i wytępcie to cholerswo na dobe! To NICZEMU dziś już nie służy!!!! Tak jak np. jastrząb czy pospolity szpak. I dla niedoinformowanych (czyli głupców) - szpak nie jest w ogóle potrzebny, zupełnie jak meduza. Został tutaj \"stworzony\", aby utrudniać życie - ale to dla mądrego dyskusja. A z tą cała nauką , biologią, i np. gatunkami, zależnościami.... jest wielki blef - nie ma czegoś takiego, co was uczyli w \"budzie\",...że jak wyginie choś jeden gatunek - to świat śie zawali!!! Ot chociażby komar..... Komar gryzący człowieka...... Gdyby ścierwa nie było....to jaskółki i tak miałyby pełne brzuszki - bo tych niegryzących człowieka jest mnóstwo! A skąd jest grysące cholerstwo? Ano zostało \"specjalnie stworzone\" dal utrudniana życia czlowiekowi - odkąd przeminął Pierwszy Cykl Gwiazdowy...... Pordz! jvs.1938(at)wp.pl

lisy | k  |  2018-05-03, 16:47:08
Ilość lisów była też kontrolowana przez wściekliznę i to było naturalne trak samo ze raz było więcej roślinożerców a raz więcej mięsożerców a w między czasie wędrówki zwierzenie w poszukiwaniu jedzenia. W tej chwili myśliwi urządzają norowanie nawet wtedy kiedy lisice wychowują młode, jest ich po prostu za dużo, oczywiście lisów. Czekam jak ktoś napisze by lisa wywieźć do leśniczego albo obrońcy lisów.

Kurnik | Monter  |  2017-11-15, 22:59:16
To prawda, lis to naturalny drapieżnik, który żeby przeżyć musi polować. Tak przecież wygląda natura. Raz do mojego kurnika zawitał pewien nie-miły lis, ale urazy do niego nie mam. Kurnik źle zabezpieczony, kury zginęły. Tak więc udałem się do jakiegoś sklepu, aby kupić na tego drapieżnika pułapkę (ale taką żywołowną). Los tak chciał, że w najbliższej okolicy żaden sklep nie miał czegoś podobnego, ale znalazłem dość ciekawy sklep internetowy (rmax), który podobne zabezpieczenia oferuję. Lis oczywiście przyszedł kilka dni później, ale został złowiony (w zasadzkę można powiedzieć) i wywieziony daleko (akurat do pracy jechałem). Nie ma co tragizować, zabezpieczcie kurniki i złapcie lisa. Tyle i aż tyle.

Nevada | Ragnar  |  2017-10-27, 14:04:54
Ten cap to zwykły lamus i pedał.Wszędzie trolluje. Zatłuc go i zatruć zanim złoży jaja!

tepic liy | maria  |  2017-09-03, 21:01:39
ten nevada to chyba psychiczny

100 kur | Jurek  |  2017-06-30, 09:35:30
U mojej teściowej był spokój z lisami, do czasu gdy pewnego pięknego poranka poszła jak zwykle do kurnika i niewiele brakowało żeby teściu musiał dzwonić po ambulans.Bo gdy zobaczyła ,że niemal wszystkie kury ma wybite (około 100 sztuk)dostała stanu przed zawałowego.I ciągle mu mało wciąż przychodzi.Ale jego dni są policzone DEATH.

UWAGI | JvS  |  2017-06-15, 12:26:54
Witam wszystkich. Tak na bardzo szybko, dwie uwagi. Jedna do D.W. : Widzę, że jesteś bardzo świadomy, jednak nieco przesadzasz. I tak człowiek zabrnął już tak daleko, że pewne rzeczy sensu nie mają i w chwili ekstremalnej, należy działać....ekstremalne. Nie od razu każdy może sobie pozwolić na należyte ogrodzenie, wolierę i tak dalej..... a lis, szczur czy jastrząb to po prostu szkodnik. To co, człowiek na \"ustępować\"? Robi jakieś nakłady, a przez jedną noc - nagle KONIEC! I kur, kaczek nie ma, jajek nie ma, a przy liczbie np. 50 (x 20 zł średnio), to 1000 zł jest natychmiast w plecy. Tak, oszustowi, który się ustawił i zarabia po kilkanaście czy więcej tysięcy to to \"zwisa\", ale zresztą - taki nic sam nie choduje, bo zbyt leniwy jest i nawet wiedzy odpowiedniej nie ma; niemniej dla tego przeciętnego człowieka to duży problem. A jak znów kupi kury czy kaczki i znow przyjdzie lis i wydusi? Zastanów się nad tym, jakbyś sam był w takiej sytuacji - a zaręczam, że takiego lisa gdybyś dorwał, to byś go natychmiast ubił - i to nie ważne w jaki sposób. Druga do bebe: Tak - to jest tak zwany realizm. Dziś jakiemuś idiocie \"włącza\" się ochrona zwierząt.....które rozmnażają się szybko i nadmiarowo i stają się poważnym zagrożeniem dla ludzi! I tego NIKT nie kontroluje! - a powinien. I masz rację - jak jakiś zwolennik pasjonat chce sobie \"hodować\" lisa, niech to robi na własnym podwórku tylko i wyłącznie! I fakt - niech \"pasjonaci\" zaczną finansować straty - wtedy zobaczymy, czy to faktycznie pasjonaci, czy tylko krzykacze. Do wszystkich: Ludzie! Świat ostatnio tak się zmienił (nieodwracalnie), że przede wszystkim trzeba dbać o samego siebie - bo rządy to już dawno wydały \"wyrok\" na tego zwykłego człowieczka - i będą bezlitosne! Więc taki lis, czy jastrząb, czy dzik - to po prostu do UBICIA JEST! I z tego ostatniego to mięso dobre zrobić można (tylko nieco wiedzy i sprzętu trzeba). Nawet nie wiecie co robią tzw. myśliwi, a ja tłumaczyć nie zamierzam. A was karmią idiotyzmami....o ratowaniu, pielęgnowaniu, humanitaryżmie...rozsądku... A każdy was rypie na każdym kroku od kołyski aż po grób - i tylko kasę ściąga z kieszeni! I raz jeszcze - wasze \"ratowanie\" i tak niczego nie zmieni, a jest idiotyzmem. To tak jak niby ten cały wegetarianizm kierowany z powodów ideologicznych, by zwierząt nie zabijać - jesteście idiotami i niczego nie zmienicie! Raz jeszcze podkreślam - wyłapać lisy oraz jenoty i natychmiast eksterminować! W obecnym świecie one nie są ani potrzebne, aniprzydatne, a tym bardziej niezbędne - są jedynie SZKODNIKAMI. Ludzie! Żyjecie w 2017 roku, a poglądy macie takie, jakby był co najwyżej jakiś 1900-ny! Do główek wam nakładziono koszałów - opałów; a oczy i uszy macie??? A rozum???

odstraszenie/pozybyciee się lisa | bebe  |  2017-06-03, 15:05:05
wszystkie te spostrzeżenia nie są warte \"funta kłaków\" liczyłem na podpowiedzi. Ale! skuteczne. To, że żywi się drobiem to wszem i wobec wiadome, że jest szkodnikiem, nie tylko \"selekcjonerem\" chorych zwierząt to także wiadomo. \"Pasjonaci\" takiej natury mogą sobie utrzymywać skurwiela w domu lub swym obejściu i rozkoszować się ps. pięknem \"smyka\" mogą nie tępić szkodnika li tylko w swej zagrodzie! Ale skoro by wyrządza krzywdę! i to dużą! Może by tak \"pasjonaci\" finansowali szkody lub wpłynęli na rządzących by tak zmienić prawo by nie dochodziło do rolniczych szkód. 2 sugestia. Może zwolennicy utrzymywania dużego pogłowia szkodników zajęliby się kontrolowaną hodowlą. Grodząc siedliska \"skurwieli\" dokarmiali by je na miejscu! Eliminując straty rolnicze!!!!!! Kiedyś tępiło się szkodnika wykonując czapki, kołnierze ale \"pasjonaci\"

SZKODNIK | D.W.  |  2017-06-01, 10:17:58
Witam! Tak naprawdę, to całej tej sytuacji winny jest TYLKO i WÁŁĄCZNIE człowiek! A kto powycinał lasy? Kto karczuje krzaki i drzewa? Kto zamienia łąki w wielgaśne pola? Kto mnoży się ponad miarę??? Kto wymyśla szkodliwą chemię, od czego wszystko mutuje? Kto robi eksperymenty genetyczne i tworzy coś, czego być nie powinno? Kto zanieczyszcza planetę, produkuje kupę śmieci, kto zużywa wszystkiego dużo więcej niż potrzebne? Kto gromadzi calą masę rzeczy, które często w ogóle są niepotrzebne - jedynie po to, by chwalić się przed innymi lub pokazywać swoją \"wyższość\"??? No kto??? Tym szkodliwym, parszywym wirusem na tejże planecie jest CZŁOWIEK!!!! A nie lis, kret, wydra, jastrząb czy jakaś gąsienica. Gdyby te zwierzęta miały swoją wielką, jak dawniej przestrzeń i żyły we właściwym ekosystemie: np. łąki, lasy, krzewy - i są kuropatwy, bażanty, przepiórki, gryzonie - to lis nie przyszedłby tak daleko po kury! Najadłby się do syta. Ale....że lasy wycęte, krzaki też, zamiast łąk są pola, pelno dróg i mnóstwo zabudowań - no to przestrzen dla takiego lisa się ograniczyła bardzo, a bażanty czy kuropatwy zniknęły! Więc idzie do ludzika po kury..... A moja rada - zrobić porządny kurnik i należycie ogrodzić 2 metrowej wys. płotem, wkopać nieco siatkę również i w ziemię; a od góry \"zamknąć\" wszystko żyłką wędkarską - wtedy nie będzie groźny ani lis, ani jenot ani jastrząb. A jak będzie się utrzymywać w domu, pomieszczeniach gospodarczych i na posesji - czystość, ład i porządek - to również i szczurów nie będzie (to mówię do tych paskudnych brudasów i leni - czyli do większości). A swoją drogą jaki wielki to strach i oburzenie, jak UFOK czasami \"łapie\" ludziowego w swoje \"klatki\"..... No w Polsce to taki ciemnogród, że to zdanie pewnie wzbudzi wielkie kontrowersje; jednak radzę poszukać trochę w internecie, np. kogoś takiego jak B. Witkowski z USA - a nieco zdanie się wtedy zmieni.....

Lis | Mytka  |  2017-03-31, 13:20:41
Wczoraj zapomniałam zamknąć kurnika! Dzisiaj rano juz ich nie było. ???? Moje biedna 5kurki i kogucik. Nie wiem na kogo jestem bardziej zła na lisa czy na samą siebie....

skurwiel lis | rychu  |  2016-05-24, 19:52:06
dzis rano mojej narzeczonej Ewie zabil 4 kury Karmazyny i PUMBE tak nazwalem kurke miniatyrke ktora jej podarowalem jak bym zlapal tego rudego huja to bym mu jaja urwal!!!

lis | ehe  |  2016-04-29, 15:37:21
ludzie najprostszej rzeczy niezrobiocie? dobrze zamknąc drzwi i załatac dziuru. proste

uczciwy gospodarz | nevada  |  2015-11-19, 00:20:13
\"Uczciwy gospodarz\" powinien wiedzieć, że \"uczciwy lis\" ma prawo polować, bo taka jego natura i tylko dzięki polowaniu przeżyje... A \"uczciwy gospodarz\" powinien się wziąć za \"uczciwą pracę\" i tak zabezpieczyć \"ukochane\" kurki, żeby lis polował w lesie, a nie tam gdzie uczciwym lenistwem okazję suię stworzyło! Was skurczybyki zatruć i powystrzelać... Przez takich bezmózgowców, co zamiast zabezpieczyć hodowane zwierzęta wolą zatłuc, zabić dziś już wielu gatunków zwierząt nie ma na świecie... a te wasze dzieci, dla których te kurki chowacie żyć będą na pustyni - pojeby! Zatruj mięsko sukinsynu i porozkładaj i niech się twoje dziecko nim struje, żebyś wiedział co to znaczy popaprańcu... bo oprócz wielu lisów inne zwierzęta jeszcze potrujesz półgłowku... Tacy jak wy nie zasługują żeby żyć na tej pięknej Ziemi-Matce... bo własną Matkę-Karmicielkę ranicie, trujecie, ogałacacie i rujnujecie... Was k..wa powystrzelać to za mało, skórę drzeć pasami i solić...

kurokrad | bacmistrz  |  2015-11-04, 13:28:12
Mi dzisiaj zabił trzy ulubione przez dzieci i żonę kury. jak go złapię to będzie jego ostatnie polowanie.Dzieci bardzo to przeżywają. Ale cóż szkodnik ma większe prawa niż uczciwy gospodarz.Najlepiej zatruć mięso i po ptokach i lisie.Nie mam litości nad szkodnikami.

Lis to skurwiel | Rolnik  |  2015-10-23, 19:28:36
Mi rudy wpadł do kurnika i zadusil 40kaczek jednej nocy najprostszy sposób na złapanie lisa to psy i dobra strzelba ja tak zrobiłem i po pięciu minutach lisek leżał martwy a problemy sie skończyły nie ma litości do tych skurwieli najlepiej zabić kurwa wszystkie w okolicy i po problemie

morderca | Marta  |  2015-06-27, 14:53:51
Mi już 3 raz wymordował cały kurnik. Jakie wypuścić do lasu??? Podłe zwierzę - nie zjada tego a morduje. Za każdym razem muszę dobijać koguta (ma skręcony kark) i kaczora!!!!!!! To jest okropne. Zrobiłam zdjęcia jaką rzeź zostawił!!!!! Niektóre kury chowałam od jajka. Dwie taczki kurek musiałam zakopać!!!! Jak go dorwę, to z dumą będę nosić rudą kitę!!!!

| anna  |  2015-05-20, 08:03:57
Wywieźć do lasu, żeby dalej mordował? Jakby ktoś widział, jaką rzeź on potrafi urządzić bezbronnym kaczkom, to wątpię, żeby go ktoś wywiózł do lasu...

LIS !!! | polskie Lasy  |  2015-05-15, 08:22:20
Dzisiaj rano tj. 05.15.2015 zobaczyłem jak lis zamordował mi kaczora , ostro poranił gąsiątko i jedną gęś porwał. Lis Wpadł do miejsca gdzie trzymałem 2 gęsi i parkę kaczek od góry była mała luka w szopce na gęsi- następnie rozepchał zaryglowane drzwi od wewnątrz tak że puściły i uwolnił się . Lis to bardzo chytre i silne zwierzę o czym osobiście się dzisiaj przekonałem ! ps. myślałem że do nas nie podejdzie :) a jednak.

| lishunter  |  2015-05-09, 06:31:49
Wywieziemy go jak najdalej to on sobie znajdzie nastepny kurnik jak najblizej;)

Lis w kurniku | Czareq1  |  2015-04-17, 23:26:09
Przepraszam za slowa, ale gdy przyszedlem dzisiaj do woliery i zobaczylem trzy kury zagryzione i jeszcze cieple to jakbym takiego skurw.... zlapal to rozszarpal bym go golymi rekami na dziesiec czesci a nie wywozil daleko do lasu. Kury ktore hodowalem od jajka i ktore do mnie przychodzily jak pies i jadly z reki. Zapewne wszyscy mnie tutaj skrytykuja jaki ze mnie barbarzynca ale tak wlasnie bym zrobil. Przepraszam wszystkich ktorych urazilem. Pzdr. cz.

Koszt | Hodowca  |  2014-05-03, 13:49:09
A ile taka pułapka może kosztować 20 złotych i czy można ją wykorzystać ponownie?

pułapka żywołowna | ada12m  |  2013-12-27, 20:35:27
Pułapka żywołowna to chyba najbardziej humanitarna metoda pozbycia się lisa z kurnika, można go szybko złapać i wywieźć byle jak naj dalej


Dodaj komentarz

Autor:
Temat:
Treść:
Zarejestruj się, jeśli chcesz być powiadamiany o odpowiedziach.
Zabespieczenie antyspamowe, przepisz liczbę: 0 ->