Najciekawsze komentarze

Artykuł:
 |  2013-03-19
Kret to bardzo denerwujący szkodnik. Właściwie nie ma sposobów aby ochronić trawnik przed kretami. Zawsze znajdą sposób aby rozkopać ogródek.

Artykuł: Łasica
andrzej |  2013-02-26
Witam. Znacie może jakiś skuteczny sposób na pozbycie się łasicy z kurnika? Od pewnego czasu widzę ślady drapieżnika w kurniku i myślę, że to może być łasica.

Artykuł:
Maciej |  2013-02-17
Mam problem z lisem. Bardzo często podchodzi pod zabudowania, ostatnio widziałem go osobiście pod samą chlewnią. Boje się że może być wściekły, dlatego nie boi się ludzi i tak blisko podchodzi. Czy są jakieś służby odpowiedziale za usuwanie ...

Artykuł:
Kamil |  2013-02-04
Ładne zwierzątko ale w jedną noc potrafi wykończyć cały kurnik - niestety wiem to na własnej skórze

Artykuł:
lol |  2013-02-04
Kuna wyjadła mi ostatnio całą izolacjena poddaszu

Artykuł: Orlik krzykliwy
Kamil |  2013-02-04
Ostatnie orliki w Polsce występują juz tylko w Bieszczadach na terenie parku narodowego, szkoda to bardzo piękne ptaki

Artykuł:
Janek |  2013-01-24
Pozornie kuna wygląda bardzo ładnie. Taka sympatyczne niewinne zwierzątko. Ale mi narobiła takich strat w elewacji budynku, że szkoda gadać.

Napisz do nas

mail

JvS  |  2017-06-15, 12:26:54
Witam wszystkich. Tak na bardzo szybko, dwie uwagi. Jedna do D.W. : Widzę, że jesteś bardzo świadomy, jednak nieco przesadzasz. I tak człowiek zabrnął już tak daleko, że pewne rzeczy sensu nie mają i w chwili ekstremalnej, należy działać....ekstremalne. Nie od razu każdy może sobie pozwolić na należyte ogrodzenie, wolierę i tak dalej..... a lis, szczur czy jastrząb to po prostu szkodnik. To co, człowiek na \"ustępować\"? Robi jakieś nakłady, a przez jedną noc - nagle KONIEC! I kur, kaczek nie ma, jajek nie ma, a przy liczbie np. 50 (x 20 zł średnio), to 1000 zł jest natychmiast w plecy. Tak, oszustowi, który się ustawił i zarabia po kilkanaście czy więcej tysięcy to to \"zwisa\", ale zresztą - taki nic sam nie choduje, bo zbyt leniwy jest i nawet wiedzy odpowiedniej nie ma; niemniej dla tego przeciętnego człowieka to duży problem. A jak znów kupi kury czy kaczki i znow przyjdzie lis i wydusi? Zastanów się nad tym, jakbyś sam był w takiej sytuacji - a zaręczam, że takiego lisa gdybyś dorwał, to byś go natychmiast ubił - i to nie ważne w jaki sposób. Druga do bebe: Tak - to jest tak zwany realizm. Dziś jakiemuś idiocie \"włącza\" się ochrona zwierząt.....które rozmnażają się szybko i nadmiarowo i stają się poważnym zagrożeniem dla ludzi! I tego NIKT nie kontroluje! - a powinien. I masz rację - jak jakiś zwolennik pasjonat chce sobie \"hodować\" lisa, niech to robi na własnym podwórku tylko i wyłącznie! I fakt - niech \"pasjonaci\" zaczną finansować straty - wtedy zobaczymy, czy to faktycznie pasjonaci, czy tylko krzykacze. Do wszystkich: Ludzie! Świat ostatnio tak się zmienił (nieodwracalnie), że przede wszystkim trzeba dbać o samego siebie - bo rządy to już dawno wydały \"wyrok\" na tego zwykłego człowieczka - i będą bezlitosne! Więc taki lis, czy jastrząb, czy dzik - to po prostu do UBICIA JEST! I z tego ostatniego to mięso dobre zrobić można (tylko nieco wiedzy i sprzętu trzeba). Nawet nie wiecie co robią tzw. myśliwi, a ja tłumaczyć nie zamierzam. A was karmią idiotyzmami....o ratowaniu, pielęgnowaniu, humanitaryżmie...rozsądku... A każdy was rypie na każdym kroku od kołyski aż po grób - i tylko kasę ściąga z kieszeni! I raz jeszcze - wasze \"ratowanie\" i tak niczego nie zmieni, a jest idiotyzmem. To tak jak niby ten cały wegetarianizm kierowany z powodów ideologicznych, by zwierząt nie zabijać - jesteście idiotami i niczego nie zmienicie! Raz jeszcze podkreślam - wyłapać lisy oraz jenoty i natychmiast eksterminować! W obecnym świecie one nie są ani potrzebne, aniprzydatne, a tym bardziej niezbędne - są jedynie SZKODNIKAMI. Ludzie! Żyjecie w 2017 roku, a poglądy macie takie, jakby był co najwyżej jakiś 1900-ny! Do główek wam nakładziono koszałów - opałów; a oczy i uszy macie??? A rozum???


Dodaj komentarz

Autor:
Treść:
Zarejestruj się, jeśli chcesz być powiadamiany o odpowiedziach.
Zabespieczenie antyspamowe, przepisz liczbę: 13 ->