Najciekawsze komentarze

Artykuł:
 |  2013-03-19
Kret to bardzo denerwujący szkodnik. Właściwie nie ma sposobów aby ochronić trawnik przed kretami. Zawsze znajdą sposób aby rozkopać ogródek.

Artykuł: Łasica
andrzej |  2013-02-26
Witam. Znacie może jakiś skuteczny sposób na pozbycie się łasicy z kurnika? Od pewnego czasu widzę ślady drapieżnika w kurniku i myślę, że to może być łasica.

Artykuł:
Kamil |  2013-02-04
Ładne zwierzątko ale w jedną noc potrafi wykończyć cały kurnik - niestety wiem to na własnej skórze

Artykuł:
lol |  2013-02-04
Kuna wyjadła mi ostatnio całą izolacjena poddaszu

Artykuł: Orlik krzykliwy
Kamil |  2013-02-04
Ostatnie orliki w Polsce występują juz tylko w Bieszczadach na terenie parku narodowego, szkoda to bardzo piękne ptaki

Artykuł:
Janek |  2013-01-24
Pozornie kuna wygląda bardzo ładnie. Taka sympatyczne niewinne zwierzątko. Ale mi narobiła takich strat w elewacji budynku, że szkoda gadać.

Napisz do nas

mail

Szkodniki i owady (Insecta)

     We wschodniej Azji od dawien dawna panuje przekonanie, iż szczury oraz myszy przynoszą człowiekowi szczęście oraz byt, zaś w Europie szczury i myszy są uznawane za szkodniki inteligentne i bardzo przebiegłe, które należy tępić! Szczurów na kuli ziemskiej jest tyle samo co ludzi. Gryzonie te wyrządzają ogromne straty żerując w przechowalniach żywności zanieczyszczając je moczem, krwią, śliną, sierścią oraz odchodami, w ten także sposób gryzonie zanieczyszczają każde inne pomieszczenie w którym znajdą schronienie. Szczury oraz myszy wyrządzają także szkody w izolacjach budynku, jak również uszkadzają przewody elektryczne i wodociągowe, w wyniku czego dochodzi do krótkich spięć uszkodzonych przewodów elektrycznych, iskrzeń, co powoduje powstanie pożaru pomieszczeń i budynków. Przechowywana żywność jest zalana wodą z uszkodzonych przewodów wodociągowych. Myszy oraz szczury uszkadzają linię telefoniczne i inne łącza komputerowe, paraliżując tym pracę w biurach, halach produkcyjnych, zakładów przemysłowych, szpitali i innych instytucji.

     Nie tylko myszy oraz szczuty wprawiają nas w zakłopotanie, także owady są bardzo uciążliwe. Gdy na dworze pogoda dopisuje, gdy rozpoczyna się sezon grillowania oraz ognisk, podczas ciepłych wieczorów i nocy, każdy z nas lubi spać przy otwartym oknie, ale niestety w tym czasie mamy w domu mnóstwo niechcianych lokatorów - muchy, komary oraz inne owady. Muchy nie są jedynym problemem, w domu także są uciążliwe w oborach i w chlewniach.

     Jak poradzić sobie z wytępieniem niechcianych szkodników oraz owadów ? Zapraszam do artykułów o deratyzacji szkodników oraz dezynsekcji owadów, mam nadzieję że będą przydatne.

Spis treśći

Deratyzacja szkodników

Deratyzacja szkodników

     Wiele osób przekonało się na własnej \"skórze\" że zwalczanie szczurów i myszy w pomieszczeniach gospodarskich, sortowniach, ...

  x1 więcej
Dezynsekcja owadów

Dezynsekcja owadów

      Owady bardzo mocno denerwują każdego z nas jeśli występują w domu, ale bardzo trudno je wytępić także w budynkach inwentarskich, halach, zakładach produkcyjnych, a także w budynkach przydomowych (garaże). W ...

  x1 x1 więcej