Najciekawsze komentarze

Artykuł:
 |  2013-03-19
Kret to bardzo denerwujący szkodnik. Właściwie nie ma sposobów aby ochronić trawnik przed kretami. Zawsze znajdą sposób aby rozkopać ogródek.

Artykuł: Łasica
andrzej |  2013-02-26
Witam. Znacie może jakiś skuteczny sposób na pozbycie się łasicy z kurnika? Od pewnego czasu widzę ślady drapieżnika w kurniku i myślę, że to może być łasica.

Artykuł:
Kamil |  2013-02-04
Ładne zwierzątko ale w jedną noc potrafi wykończyć cały kurnik - niestety wiem to na własnej skórze

Artykuł:
lol |  2013-02-04
Kuna wyjadła mi ostatnio całą izolacjena poddaszu

Artykuł: Orlik krzykliwy
Kamil |  2013-02-04
Ostatnie orliki w Polsce występują juz tylko w Bieszczadach na terenie parku narodowego, szkoda to bardzo piękne ptaki

Artykuł:
Janek |  2013-01-24
Pozornie kuna wygląda bardzo ładnie. Taka sympatyczne niewinne zwierzątko. Ale mi narobiła takich strat w elewacji budynku, że szkoda gadać.

Napisz do nas

mail

Deratyzacja szkodników

Informacje hodowlane
Filmy

Deratyzacja szkodników

     Wiele osób przekonało się na własnej "skórze" że zwalczanie szczurów i myszy w pomieszczeniach gospodarskich, sortowniach, przechowalniach, w magazynach owoców i w innych pomieszczeniach jest bardzo trudne, ponieważ w tych miejscach znajdują ogromne ilości pożywienia oraz wody. Ponadto pomieszczenia te stanowią dla szczurów i myszy idealne schronienie przed innymi drapieżnikami, jak również idealnie nadają się na zakładanie gniazd.

Informacje hodowlane 

     Szczury i myszy są bardzo aktywne przed zachodem słońca oraz po jego zachodzie, dlatego jeśli przypuszczamy, że w danym pomieszczeniu przebywają te szkodniki, o tych właśnie porach najlepiej ich wypatrywać. Należy zwrócić przy tym uwagę na oznaki występowania szkodników, czyli na odgłosy (gryzienia, wspinania się , różnorodne piski), na odchody (przy pokarmie, wzdłuż ścian, za różnymi przedmiotami trzymanymi w danym pomieszczeniu), na ślady gryzienia oraz na charakterystyczny mysi zapach. Przy szukaniu występowania szczurów i myszy należy także zobaczyć w jakim stanie jest izolacja poddasza (szczególnie podczas zimy) oraz należy zwrócić uwagę czy w danych pomieszczeniach nie ma gniazd gryzoni. Gryzonie z łatwością potrafią uszkodzić drzwi, dachy, ściany oraz podłogi. Przez uszkodzone struktury budynku dostawać się może woda, powodując zawilgocenie i pleśnienie przechowywanych produktów. Przez otwory przedostają się do pomieszczeń owady szkodniki produktów przechowywanych.

     W celu tępienia szczurów i myszy możemy posłużyć się karmnikami deratyzacyjnymi, które zawierają bardzo silną truciznę w odpowiedniej ilości, dzięki niej z łatwością możemy pozbyć się niechcianych szkodników z budynków inwentarskich, magazynów, czy innych budynków, w stosunkowo krótkim czasie, wielu szkodników. Trucizna znajdująca się w kratce deratyzacyjnej działa już po 4 dniach, posiada ona w swoim składzie właściwości mumifikujące, które powodują że padlina nie rozkłada się i w ten sposób chroni przed jej przykrym zapachem. Kratka deratyzacyjna jest bezpieczna dla ludzi i innych zwierząt, ponieważ zawiera w swoim składzie substancję chroniącą człowieka i inne zwierzęta przed przypadkowym spożyciem.

     Kolejnym dobrym i sprawdzonym środkiem pomocnym w walce ze szczurami i myszami jest preparat rat killer perfekt, który dzięki swoim niewielkim rozmiarom można umieścić przy norach czy innych miejscach gdzie mogą się chować niechciane szkodniki. Proces deratyzacji przy użyciu tego preparatu trwa około 3 tygodni, dzięki czemu możemy uzyskać zdumiewające wyniki. Preparat ten występuje w postaci kostki rat killer, jak również w postaci granulatu rat killer. Stanowi niezastąpiony i godny polecenia środek w walce ze szczurami i myszami występującymi w w budynkach inwentarskich, kurnikach, oborach, chlewniach, ale także w piwnicach. Dawkowanie produktu nie jest skomplikowane.

     Na rynku także istnieje pasta do zwalczania szczurów i myszy, która jest bardzo skutecznym preparatem i szybkim w działaniu. Preparat ten powinien być umieszczony tam, gdzie gryzonie grasują najczęściej, czyli w pobliżu ich kryjówek i nor. Pasta ta powinna być umieszczona na podstawku, bądź w specjalnej stacji deratyzacyjnej. Przy stosowaniu pasty gryzonie zaczynają padać już po 4 dniach od rozpoczęcia jej stosowania.

Filmy 

Szczury w mieście


Komentarze (0)


Dodaj komentarz

Autor:
Temat:
Treść:
Zarejestruj się, jeśli chcesz być powiadamiany o odpowiedziach.
Zabespieczenie antyspamowe, przepisz liczbę: 6 ->