Najciekawsze komentarze

Artykuł:
 |  2013-03-19
Kret to bardzo denerwujący szkodnik. Właściwie nie ma sposobów aby ochronić trawnik przed kretami. Zawsze znajdą sposób aby rozkopać ogródek.

Artykuł: Łasica
andrzej |  2013-02-26
Witam. Znacie może jakiś skuteczny sposób na pozbycie się łasicy z kurnika? Od pewnego czasu widzę ślady drapieżnika w kurniku i myślę, że to może być łasica.

Artykuł:
Kamil |  2013-02-04
Ładne zwierzątko ale w jedną noc potrafi wykończyć cały kurnik - niestety wiem to na własnej skórze

Artykuł:
lol |  2013-02-04
Kuna wyjadła mi ostatnio całą izolacjena poddaszu

Artykuł: Orlik krzykliwy
Kamil |  2013-02-04
Ostatnie orliki w Polsce występują juz tylko w Bieszczadach na terenie parku narodowego, szkoda to bardzo piękne ptaki

Artykuł:
Janek |  2013-01-24
Pozornie kuna wygląda bardzo ładnie. Taka sympatyczne niewinne zwierzątko. Ale mi narobiła takich strat w elewacji budynku, że szkoda gadać.

Napisz do nas

mail

Dezynsekcja owadów

Informacje hodowlane
Filmy
Komentarze

Dezynsekcja owadów

      Owady bardzo mocno denerwują każdego z nas jeśli występują w domu, ale bardzo trudno je wytępić także w budynkach inwentarskich, halach, zakładach produkcyjnych, a także w budynkach przydomowych (garaże). W celu wytępienia owadów musimy posługiwać się środkami sprawdzonymi i skutecznymi, które nadają się do wytępienia much, komarów, pcheł, mrówek, karaluchów oraz ich larw.

Informacje hodowlane 

      Dezynsekcja jest zabiegiem mającym na celu tępienie szkodliwych owadów (zwłaszcza pasożytów - muchy, komary, pchły, wszy, mrówki, karaluchy) oraz ich larw, ze względów sanitarnych oraz gospodarczych. Zabiegiem dezynsekcyjnym nazywane jest zwalczanie szkodliwych owadów latających, biegających, pełzających jak również chrząszczy magazynowych będących szkodnikami żywności. Zwalczanie roztoczy (akaryzacja), także jest zaliczana do dezynsekcji owadów. Dezynsekcja w przemyśle spożywczym jest obowiązkiem wynikającym z rozporządzenia Ministra Zdrowia, ponieważ owady są roznosicielami wielu chorób zakaźnych bardzo groźnych dla zdrowia ludzkiego i zwierząt.

      Dezynsekcja jest zabiegiem polegającym na zwalczaniu mikroorganizmów chorobotwórczych tzn. bakterii i wirusów. Zabiegiem poprzedzającym proces dezynsekcji jest sanityzacja, czyli czyszczenie danego pomieszczenia. Dezynsekcja owadów może być przeprowadzona poprzez zastosowanie środków fizycznych (gorące powietrze, para, ogień, promieniowanie ultrafioletowe), środków mechanicznych (trzepania, oczyszczanie, wyłapywanie), środków chemicznych (środki owadobójcze) i środków biologicznych (zwalczanie owadów za pomocą innych organizmów żywych).

      Skuteczny preparat do zwalczania much ascyp kombi zawiera substancję aktywną, która skutecznie eliminuje muchy z budynków i pomieszczeń inwentarskich. Ten preparat należy rozprowadzać w miejscach kumulowania się much. Preparat charakteryzuje się działaniem pokarmowym i kontaktowym.

      Mrówki potrafią wejść wszędzie, nie ważne czy jest to pomieszczenie na parterze czy piętrze, strasznie denerwują swoją obecnością. Aby skutecznie wypędzić nieproszone lokatorki można zastosować preparat w granulkach na mrówki, który działa na każdy gatunek mrówek. Środek do zwalczania mrówek można stosować zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz budynków w miejscach, gdzie skupiają się insekty.

      Jeśli nie mamy czasu na rozdrabnianie się i wybieranie odpowiedniego środka dezynsekcyjnego, możemy zdecydować się na zastosowanie preparatu na wszystkie owady latające i biegające. Dostępny uniwersalny preparat np. Ascyp PBO jest dedykowany do zwalczania takich owadów jak muchy, komary, meszki itp., jak również owady biegające np. mrówki. Można go stosować w budynkach mieszkalnych oraz w budynkach gospodarskich i inwentarskich.

      Coraz to większym zainteresowaniem cieszy się lampa owadobójcza, zarówno w domostwach jak i w budynkach inwentarskich oraz w chlewniach. Można ją także często zauważyć w sklepach mięsnych. Działanie takiej lampy jest bardzo proste, owady latające takie jak muchy, ćmy, meszki i komary są wabione światłem ultrafioletowym emitowanym poprzez świetlówki mieszczące się w lampie. Gdy owad siądzie na siatce elektrycznej znajdującej się przed świetlówkami zostaje zabite. Lampy te stanowią doskonałą metodę w walce z owadami.

      Na rynku są także dostępne pułapki żywochwytne na owady, które doskonale sprawdzają się na takie owady jak osy, trzmiele, muchy, komary. Zasada działania takiej pułapki jest bardzo prosta, należy w niej umieścić jakąś aromatyczną przynętę, która zwabi owady np. miód, cukier dżem lub trochę piwa. Owady gdy wlecą do wnętrza pułapki nie znajdą drogi powrotnej. Pułapkę tą można umieścić na dowolnej powierzchni lub ją powiesić.

Filmy 

Lampa na owady


Komentarze (1)

Dezynfekcji, dezynsekcji, deratyzacji | Łukasz Strzoda  |  2018-08-24, 14:44:39
W Małopolsce działa dobra firma DDD, to Efekt DDD efektddd.pl. Dobrzy fachowcy, szybko przyjeżdżają, dysponują środkami nie zagrażającymi naturze i wszytko robią dyskretnie Kontakt: Dawid Markowski ul. Olszyny 47 34-120 Andrychów tel. 600 443 462 fax. 33 870 56 81 e-mail: efektddd@gmail.com efekt.ddd@wp.pl


Dodaj komentarz

Autor:
Temat:
Treść:
Zarejestruj się, jeśli chcesz być powiadamiany o odpowiedziach.
Zabespieczenie antyspamowe, przepisz liczbę: 16 ->