Najciekawsze komentarze

Artykuł:
 |  2013-03-19
Kret to bardzo denerwujący szkodnik. Właściwie nie ma sposobów aby ochronić trawnik przed kretami. Zawsze znajdą sposób aby rozkopać ogródek.

Artykuł: Łasica
andrzej |  2013-02-26
Witam. Znacie może jakiś skuteczny sposób na pozbycie się łasicy z kurnika? Od pewnego czasu widzę ślady drapieżnika w kurniku i myślę, że to może być łasica.

Artykuł:
Kamil |  2013-02-04
Ładne zwierzątko ale w jedną noc potrafi wykończyć cały kurnik - niestety wiem to na własnej skórze

Artykuł:
lol |  2013-02-04
Kuna wyjadła mi ostatnio całą izolacjena poddaszu

Artykuł: Orlik krzykliwy
Kamil |  2013-02-04
Ostatnie orliki w Polsce występują juz tylko w Bieszczadach na terenie parku narodowego, szkoda to bardzo piękne ptaki

Artykuł:
Janek |  2013-01-24
Pozornie kuna wygląda bardzo ładnie. Taka sympatyczne niewinne zwierzątko. Ale mi narobiła takich strat w elewacji budynku, że szkoda gadać.

Napisz do nas

mail

D.W.  |  2017-06-01, 10:17:58
Witam! Tak naprawdę, to całej tej sytuacji winny jest TYLKO i WÁŁĄCZNIE człowiek! A kto powycinał lasy? Kto karczuje krzaki i drzewa? Kto zamienia łąki w wielgaśne pola? Kto mnoży się ponad miarę??? Kto wymyśla szkodliwą chemię, od czego wszystko mutuje? Kto robi eksperymenty genetyczne i tworzy coś, czego być nie powinno? Kto zanieczyszcza planetę, produkuje kupę śmieci, kto zużywa wszystkiego dużo więcej niż potrzebne? Kto gromadzi calą masę rzeczy, które często w ogóle są niepotrzebne - jedynie po to, by chwalić się przed innymi lub pokazywać swoją \"wyższość\"??? No kto??? Tym szkodliwym, parszywym wirusem na tejże planecie jest CZŁOWIEK!!!! A nie lis, kret, wydra, jastrząb czy jakaś gąsienica. Gdyby te zwierzęta miały swoją wielką, jak dawniej przestrzeń i żyły we właściwym ekosystemie: np. łąki, lasy, krzewy - i są kuropatwy, bażanty, przepiórki, gryzonie - to lis nie przyszedłby tak daleko po kury! Najadłby się do syta. Ale....że lasy wycęte, krzaki też, zamiast łąk są pola, pelno dróg i mnóstwo zabudowań - no to przestrzen dla takiego lisa się ograniczyła bardzo, a bażanty czy kuropatwy zniknęły! Więc idzie do ludzika po kury..... A moja rada - zrobić porządny kurnik i należycie ogrodzić 2 metrowej wys. płotem, wkopać nieco siatkę również i w ziemię; a od góry \"zamknąć\" wszystko żyłką wędkarską - wtedy nie będzie groźny ani lis, ani jenot ani jastrząb. A jak będzie się utrzymywać w domu, pomieszczeniach gospodarczych i na posesji - czystość, ład i porządek - to również i szczurów nie będzie (to mówię do tych paskudnych brudasów i leni - czyli do większości). A swoją drogą jaki wielki to strach i oburzenie, jak UFOK czasami \"łapie\" ludziowego w swoje \"klatki\"..... No w Polsce to taki ciemnogród, że to zdanie pewnie wzbudzi wielkie kontrowersje; jednak radzę poszukać trochę w internecie, np. kogoś takiego jak B. Witkowski z USA - a nieco zdanie się wtedy zmieni.....