Najciekawsze komentarze

Artykuł:
 |  2013-03-19
Kret to bardzo denerwujący szkodnik. Właściwie nie ma sposobów aby ochronić trawnik przed kretami. Zawsze znajdą sposób aby rozkopać ogródek.

Artykuł: Łasica
andrzej |  2013-02-26
Witam. Znacie może jakiś skuteczny sposób na pozbycie się łasicy z kurnika? Od pewnego czasu widzę ślady drapieżnika w kurniku i myślę, że to może być łasica.

Artykuł:
Kamil |  2013-02-04
Ładne zwierzątko ale w jedną noc potrafi wykończyć cały kurnik - niestety wiem to na własnej skórze

Artykuł:
lol |  2013-02-04
Kuna wyjadła mi ostatnio całą izolacjena poddaszu

Artykuł: Orlik krzykliwy
Kamil |  2013-02-04
Ostatnie orliki w Polsce występują juz tylko w Bieszczadach na terenie parku narodowego, szkoda to bardzo piękne ptaki

Artykuł:
Janek |  2013-01-24
Pozornie kuna wygląda bardzo ładnie. Taka sympatyczne niewinne zwierzątko. Ale mi narobiła takich strat w elewacji budynku, że szkoda gadać.

Napisz do nas

mail

Zabronione sposoby polowania

Galeria zdięć
Komentarze

Zabronione sposoby polowania

BROŃ ZABRONIONA DO POLOWANIA
      Podczas polowania zabronione jest używanie innej broni niż myśliwskiej broni palnej (np. broni krótkiej, wojskowej, małokalibrowej posiadającej boczny zapłon oraz wiatrówek).



STOSOWANIE TRUCIZNY
      W okresie lat 60 i 70 stosowane były zatrute jaja ptasie, niszczono gatunki ptaków oraz ssaków drapieżnych, które wtedy były uważane za szkodniki łowieckie.

  • jest to sposób bardzo nie humanitarny w stosunku do zwierząt, ponieważ giną one w strasznych mękach i bólach

  • osoby stosujące trucizny postępują bardzo nie ostrożnie, ponieważ nie ma kontroli nad tym jaka ilość osobników truciznę spożyje (płeć, wiek itd.)

  • w dzisiejszych czasach drapieżne ptak i oraz niektóre ssaki drapieżne są pod ścisłą ochroną gatunkową



    Łuk
    Łuk
    ŁUKI I KUSZE
          Łuki oraz kusze były bardzo często stosowane w historii łowiectwa, są one nadal popularne w niektórych państwach. Kusze stosowane w dzisiejszych czasach posiadają bardzo często optyczny system celowniczy oraz są bardzo skuteczne i celne na odległość 200 metrów. Polowanie za pomocą kusz polega na wytropieniu zwierzęcia, do którego należy podejść na odległość dobrą do oddania celnego strzału. W przypadku polowania za pomocą łuków, należy uwzględnić warunki panujące w lesie, odległość do oddania strzału wynosi od 20 do 50 metrów.

  • Polowanie łukiem i kuszą jest bezgłośne. Kłusownik który poluje tą metoda jest nie usłyszany w lesie

  • Zwierzęta w grupie stoją nie ruchomo gdy jedno z nich zostaje zabite, ponieważ nie wiedzą co się stało, gdyż nie słyszeli żadnego hałasu broni itd. Jest to prawdziwa "uczta" dla kłusownika, łuki i kusze nie wydają żadnego dźwięku, kłusownik może w ten sposób zabić wiele zwierząt.



    Potrzask
    Potrzask
    POTRZASKI, ŻELAZA, WYKI
          Stosowanie w polowaniu potrzasków, żelaza oraz wyk, dozwolone jest tylko w niektórych krajach. Za pomocą tej metody, uzyskiwane są całe nieuszkodzone od strzału z broni skóry zwierząt.

  • osoby stosujące tą metodę polowania nie mają żadnej kontroli, nad gatunkiem, wiekiem oraz liczbą złapanych osobników

  • sposób ten jest nie humanitarny, zwierzęta giną w wielkich męczarniach, w potrzasku zastosowany jest mechanizm sprężynowy, gdy zwierzę naciśnie na potrzask swoją kończyną, mechanizm zatrzaskuje się, zwierzę zostaje uwięzione, powoduje to zawsze zmiażdżenie kości oraz wielki ból



    Potrzask zaciśniety na pniu drzewa
    Potrzask zaciśniety na pniu drzewa
    PODCZAS POLOWANIA NIE MOŻNA STRZELAĆ DO
    Nie można strzelać do zajęcy stojących w bezruchu na terenie polnym, tzn. do zająca który siedzi w kotlinie lub zalega pole.
    Można strzelać do zająca który jest w bezruchu ale gdy przebywa on na terenie w lesie.

    1. Nie można strzelać do zwierzyny która znajduje się na terenie odkrytym (otwartym) np. na szczytach wzniesień. .

    2. Nie można strzelać do zwierzyny, która znajduje się na poletkach żerowych ogrodzonych, w okresie kiedy ma miejsce uprawa roślin na tych terenach i w czasie kiedy udostępniane są one zwierzętom.

    3. Nie można strzelać do łań licówki, która prowadzi swoją chmarę.

    Nie można strzelać do ptactwa, które nie jest w locie, tzn. do kuropatw siedzących na ziemi oraz bażantów siedzących na ziemi i na drzewie, do dzikich kaczek oraz łysek na wodzie i do dzikich gołębi na drzewie i na polu (wyjątkiem jest jarząbek, czapla, dzikie gęsi).

    4. Nie wolno strzelać do zwierzyny, która znajduje się w mniejszej odległości niż 200 metrów od pracujących maszyn rolniczych takich jak kosiarek, koparek oraz siewników.

    5. Nie wolno strzelać do zwierzyny znajdującej się przy paśnikach, lizawkach, pasach zaporowych oraz w punktach gdzie są stale dokarmiane.
    Można tylko polować przy nęciskach na takie zwierzęta jak dziki, borsuki, lisy, tchórze oraz kuny.

    6. Nie można polować do zwierząt z pojazdów mechanicznych oraz konnych, jak również z łodzi o napędzie mechaniczny z pracującym silnikiem.

    Galeria zdjęć 

    Zwierze zranione przez potrzaskWilk złapany w wykiPotrzask zaciśniety na pniu drzewaPotrzaskŁuk


    Komentarze (2)

    demagogia czy propaganda | krzyszgan@wp.pl  |  2016-04-21, 11:45:20
    Zarówno łuk jak i kusza wydają dźwięk podczas strzału co na co zwierzęta reagują odruchowo (- tzw. string jumping) - skaczą lub przykucają. Dystans polowania z łukiem nie jest limitowany jego zasięgiem (nowoczesne łuki maja zasięg kilkaset metrów, tylko przy większym dystansie czas lotu strzały jest na tyle długi, że może prowadzić do przemieszczenia zwierzęcia i nieetycznych strzałów. mam propozycje dla autora tekstu - by spróbował podejść do jakiegoś stadka zwierząt łownych na 20-30 m i o ile mu się to uda czy nie uciekną jak pstryknie palcami bo przynajmniej taki dźwięk towarzyszy strzałowi z łuku. Poza tym ze strzelaniem z łuku jest jak z grą na instrumencie - wydaje się proste gdy się patrzy jak ktoś gra, gorzej, gdy się samemu próbuje. Realnie bardziej prawdopodobne jest ustrzelenie np. dwóch saren jedna strzałą jak dobrze się ustawią niż trafienie ich kolejnymi strzałami.

    zabronione sposoby polowania | Tosia  |  2014-07-10, 00:01:55
    to straszne jak kiedyś i teraz \"zdarza się \" że ludzie w tak brutalny sposób obchodzą się ze zwierzętami :((((


    Dodaj komentarz

    Autor:
    Temat:
    Treść:
    Zarejestruj się, jeśli chcesz być powiadamiany o odpowiedziach.
    Zabespieczenie antyspamowe, przepisz liczbę: 20 ->