Najciekawsze komentarze

Artykuł:
 |  2013-03-19
Kret to bardzo denerwujący szkodnik. Właściwie nie ma sposobów aby ochronić trawnik przed kretami. Zawsze znajdą sposób aby rozkopać ogródek.

Artykuł: Łasica
andrzej |  2013-02-26
Witam. Znacie może jakiś skuteczny sposób na pozbycie się łasicy z kurnika? Od pewnego czasu widzę ślady drapieżnika w kurniku i myślę, że to może być łasica.

Artykuł:
Kamil |  2013-02-04
Ładne zwierzątko ale w jedną noc potrafi wykończyć cały kurnik - niestety wiem to na własnej skórze

Artykuł:
lol |  2013-02-04
Kuna wyjadła mi ostatnio całą izolacjena poddaszu

Artykuł: Orlik krzykliwy
Kamil |  2013-02-04
Ostatnie orliki w Polsce występują juz tylko w Bieszczadach na terenie parku narodowego, szkoda to bardzo piękne ptaki

Artykuł:
Janek |  2013-01-24
Pozornie kuna wygląda bardzo ładnie. Taka sympatyczne niewinne zwierzątko. Ale mi narobiła takich strat w elewacji budynku, że szkoda gadać.

Napisz do nas

mail

krzyszgan@wp.pl  |  2016-04-21, 11:45:20
Zarówno łuk jak i kusza wydają dźwięk podczas strzału co na co zwierzęta reagują odruchowo (- tzw. string jumping) - skaczą lub przykucają. Dystans polowania z łukiem nie jest limitowany jego zasięgiem (nowoczesne łuki maja zasięg kilkaset metrów, tylko przy większym dystansie czas lotu strzały jest na tyle długi, że może prowadzić do przemieszczenia zwierzęcia i nieetycznych strzałów. mam propozycje dla autora tekstu - by spróbował podejść do jakiegoś stadka zwierząt łownych na 20-30 m i o ile mu się to uda czy nie uciekną jak pstryknie palcami bo przynajmniej taki dźwięk towarzyszy strzałowi z łuku. Poza tym ze strzelaniem z łuku jest jak z grą na instrumencie - wydaje się proste gdy się patrzy jak ktoś gra, gorzej, gdy się samemu próbuje. Realnie bardziej prawdopodobne jest ustrzelenie np. dwóch saren jedna strzałą jak dobrze się ustawią niż trafienie ich kolejnymi strzałami.