Najciekawsze komentarze

Artykuł:
 |  2013-03-19
Kret to bardzo denerwujący szkodnik. Właściwie nie ma sposobów aby ochronić trawnik przed kretami. Zawsze znajdą sposób aby rozkopać ogródek.

Artykuł: Łasica
andrzej |  2013-02-26
Witam. Znacie może jakiś skuteczny sposób na pozbycie się łasicy z kurnika? Od pewnego czasu widzę ślady drapieżnika w kurniku i myślę, że to może być łasica.

Artykuł:
Kamil |  2013-02-04
Ładne zwierzątko ale w jedną noc potrafi wykończyć cały kurnik - niestety wiem to na własnej skórze

Artykuł:
lol |  2013-02-04
Kuna wyjadła mi ostatnio całą izolacjena poddaszu

Artykuł: Orlik krzykliwy
Kamil |  2013-02-04
Ostatnie orliki w Polsce występują juz tylko w Bieszczadach na terenie parku narodowego, szkoda to bardzo piękne ptaki

Artykuł:
Janek |  2013-01-24
Pozornie kuna wygląda bardzo ładnie. Taka sympatyczne niewinne zwierzątko. Ale mi narobiła takich strat w elewacji budynku, że szkoda gadać.

Napisz do nas

mail

Czego nie wolno robić przy dokarmianiu zwierzyny

Czego nie wolno robić przy dokarmianiu zwierzyny

      Przy dokarmianiu dzikiej zwierzyny, należy mieć na uwadze, że nie wolno wywozić do lasu zbyt dużej ilości warzyw na własną rękę. Gdy nadejdzie odwilż, nadmiar pożywienia zaczyna się psuć, co może przyczynić się do powstania zagrożenia dla zwierząt oraz do powstania biocenozy leśnej. Nie można doprowadzić do sytuacji, kiedy to pożywienie w lesie w miejscach dokarmiania zwierzyny zacznie gnić czy pleśnieć. Nie można pod żadnym pozorem pozostawiać w paśnikach suchego chleba, ponieważ pokarm tego typu bardzo szybko się psuje i pleśnieje, co może doprowadzi do powstania chorób a nawet może przyczynić się do śmierci dzikich zwierząt. Nie możemy traktować paśników leśnych, jako możliwości pozbycia się nadwyżki zepsutych owoców czy warzyw z naszych sadów, działek czy piwnic. Dokarmianie dzikich zwierząt, powinno opierać się na dostarczeniu zwierzętom wyłącznie wartościowych produktów, które są dla nich niezbędne, pokarm dostarczany powinien być do paśników w odpowiedniej ilości i jakości.

      Dokarmianie dzikiej zwierzyny leśnej nie jest prostym zadaniem. Odpowiadają za to w największym stopniu odpowiednie instytucje, między innymi leśnicy oraz koła łowieckie. Jeśli chcemy podjąć działania mające na celu dokarmianie dzikiej zwierzyny leśnej, powinniśmy się z tym zwrócić do odpowiednich osób, które wskażą nam drogę oraz przekażą informację, jak, kiedy i gdzie dokarmiać dziką zwierzynę aby jej nie zaszkodzić. Najważniejsze jest to, aby dostarczany przez nam pokarm być pełnowartościowy i odpowiednio dobrany do potrzeb zwierzyny leśnej. Pokarm ten nie może pochodzić ze stoisk z supermarketów lub z innych miejsc gdzie stosowane są różne chemikalia i konserwanty. Nie można dokarmiać zwierzyny leśnej na własną rękę, jeśli nie ma dużych i mroźnych zim, dajmy szansę naturze, aby ona spróbowała zaspokoić potrzeby żywnościowe zwierząt, jeśli ona sobie nie poradzi sama, wówczas do pracy możemy ruszyć "My" - osoby chcące pomagać dzikiej zwierzynie leśnej w trudnych warunkach pogodowych (klimatycznych).


Komentarze (0)


Dodaj komentarz

Autor:
Temat:
Treść:
Zarejestruj się, jeśli chcesz być powiadamiany o odpowiedziach.
Zabespieczenie antyspamowe, przepisz liczbę: 1 ->