Najciekawsze komentarze

Artykuł:
 |  2013-03-19
Kret to bardzo denerwujący szkodnik. Właściwie nie ma sposobów aby ochronić trawnik przed kretami. Zawsze znajdą sposób aby rozkopać ogródek.

Artykuł: Łasica
andrzej |  2013-02-26
Witam. Znacie może jakiś skuteczny sposób na pozbycie się łasicy z kurnika? Od pewnego czasu widzę ślady drapieżnika w kurniku i myślę, że to może być łasica.

Artykuł:
Kamil |  2013-02-04
Ładne zwierzątko ale w jedną noc potrafi wykończyć cały kurnik - niestety wiem to na własnej skórze

Artykuł:
lol |  2013-02-04
Kuna wyjadła mi ostatnio całą izolacjena poddaszu

Artykuł: Orlik krzykliwy
Kamil |  2013-02-04
Ostatnie orliki w Polsce występują juz tylko w Bieszczadach na terenie parku narodowego, szkoda to bardzo piękne ptaki

Artykuł:
Janek |  2013-01-24
Pozornie kuna wygląda bardzo ładnie. Taka sympatyczne niewinne zwierzątko. Ale mi narobiła takich strat w elewacji budynku, że szkoda gadać.

Napisz do nas

mail

Polowanie indywidualne

Galeria zdięć
Komentarze

Polowanie indywidualne

Polowanie
      Polowanie indywidualne, pod swoją nazwą wskazuje, że jest to polowanie jednoosobowe. Myśliwy polujący indywidualnie to taki, który nie podejmuje działania z innymi myśliwymi, ale może on dobrać dobie pomocnika.

Polowanie indywidualne w zależności na jakie zwierzę się poluje, może przybrać charakter bierny i czynny. Do typowych polowań indywidualnych zalicza się:

 • polowanie na zasiadkę (myśliwy czatuje z ambony na zwierzę, jest to polowanie bierne)
 • polowanie na podchód na zwierzynę grubą ( polowanie czynne)
 • polowanie na deptaka na kuropatwy (polowanie czynne)
 • polowanie na brodzonego, podczas którego myśliwy poluje na kaczki (polowanie czynne)  POLOWANIE BIERNE
        Podczas polowania biernego myśliwy oczekuje na zwierzynę, czatuje, w wybranych przez siebie miejscach na ziemi lub na ambonie. Myśliwy w ten sposób poluje na jelenie, daniele, sarny, dziki, wilki, lisy oraz inne drapieżniki i ptactwo wodno-błotne, cietrzewie oraz słonki.

        Najlepszym rozwiązaniem jest polowanie z ambon, myśliwy może w ten sposób oddać bezpieczny strzał. Ambony do polowania mogą być przenośne mierzące około 2-2,5m oraz stałe mierzące 6-7m wysokości.


        Ambony powinny być ustawione w miejscach gdzie można się spodziewać zwierząt wychodzących na otwarte tereny (przy granicy lasu, na polach, na brzegach zrębów, na uprawach leśnych oraz na łąkach śródleśnych). Na czaty myśliwi wybierają się o świcie i zmierzchu oraz podczas księżycowych nocy na dziki i drapieżniki. Polowanie z ambony daje przewagę myśliwemu, ponieważ zwierzęta trudniej mogą wyczuć obecność człowieka. Ambona pozwala myśliwemu na lepszą obserwację zwierzyny i możliwość oddania lepszego strzału, który jest pod dużym kontem.

  Dzika kaczka
  Dzika kaczka
  Czaty na dzikie kaczki i gęsi
        Na dzikie kaczki i gęsi myśliwy poluje pod wieczór, kiedy to ptaki przylatują na żerowiska, bądź z samego rana. Po ustaleniu gdzie ptaki najczęściej przebywają i gdzie mają miejsca ich przeloty, myśliwy znajduje się wygodne miejsce z którego strzela do przelatujących ptaków.

  POLOWANIE AKTYWNE
        Polowanie aktywne podczas którego myśliwy podąża w terenie (z podchodu, z rożnych pojazdów, z łodzi, polowanie na wabia). Takiego rodzaju polowania są bardzo interesujące oraz bardzo atrakcyjne dla myśliwego, polowania aktywne nie wprowadzają tyle niepokoju w całym łowisku.

  Podchód, na deptaka
        Podchód, na deptaka może odbywać się indywidualnie lub w towarzystwie przewodnika który zna doskonale teren. Myśliwy po zaobserwowaniu zwierzyny podchodzi do niej na odległość strzału. Podczas takich działań myśliwy powinien bardzo dobrze znać zwyczaje zwierzyny na którą zamierza polować. Duża uwagę należy zwracać na kierunek wiatru.

  Myśliwi podczas polowania
  Myśliwi podczas polowania
  Podjazd
        Myśliwy w towarzystwie woźnicy objeżdża cały teren łowiska pojazdem zaprzężonym w konie. Gdy zauważą zwierzynę, podjeżdżają na odległość strzału, następnie myśliwy ukrywa się a pojazd z woźnicą odjeżdża. Tylko wtedy myśliwy może oddać strzał.

  Polowanie na wab
        Podczas polowania na wab, myśliwy poluje na byki i jelenie. Poprzez naśladowanie głosu ryczącego byka na rykowisku myśliwy poluje na kozły. Naśladując głos popiskiwania kozy poluje na lisy.
  Myśliwy powinien postarać się aby naśladowane dźwięki były bardzo podobne do głosów zwierząt.

  Galeria zdjęć 

  Polowanie indywidualneMały lisekLis ze zdobyczą


  Komentarze (4)

  Jan to idiota | Viggen  |  2018-07-15, 21:27:41
  Przeczytałem ten post z 2018-03-05, 18:25:22 i sprawdza się zasada,,dopóki nie włączyłem internetu, nie wiedziałem, że jest tylu...\'\' jak w temacie :-)

  polowanie-zabójstwo | Jan  |  2018-03-05, 18:25:22
  Myśliwi zatracili godność oraz szacunek do zwierząt. Ich chęć mordowania z niestosowaniem zasad umożliwiania ofiarom ucieczki wyszła poza regulamin honorowego myśliwego.Obecnie to zgraja żądnych krwi i mocnych wrażeń nieudaczników życiowych,którzy z nudów żądni są krwi. Wymordowano rysie,które naturalnie eliminowały chore i słabe osobniki będące ich menu. To myśliwi doprowadzą do konieczności stworzenia rezerwatów dla zwierząt w Polsce.!!!!!!!!!!!!!!!!

  Odstrzały dzików | Adam  |  2014-10-09, 21:43:16
  Odstrzały dzikiej zwierzyny powinny się znacznie częściej odbywać, zwierzyny w lasach jest znacznie więcej niż powinno być, i to wszystko wychodzi potem na pola i niszczy uprawy

  Nauka polowania | Karol  |  2014-06-23, 21:47:06
  Gdzie można się nauczyć polowania ??? są jakieś szkółki ?


  Dodaj komentarz

  Autor:
  Temat:
  Treść:
  Zarejestruj się, jeśli chcesz być powiadamiany o odpowiedziach.
  Zabespieczenie antyspamowe, przepisz liczbę: 20 ->