Najciekawsze komentarze

Artykuł:
 |  2013-03-19
Kret to bardzo denerwujący szkodnik. Właściwie nie ma sposobów aby ochronić trawnik przed kretami. Zawsze znajdą sposób aby rozkopać ogródek.

Artykuł: Łasica
andrzej |  2013-02-26
Witam. Znacie może jakiś skuteczny sposób na pozbycie się łasicy z kurnika? Od pewnego czasu widzę ślady drapieżnika w kurniku i myślę, że to może być łasica.

Artykuł:
Kamil |  2013-02-04
Ładne zwierzątko ale w jedną noc potrafi wykończyć cały kurnik - niestety wiem to na własnej skórze

Artykuł:
lol |  2013-02-04
Kuna wyjadła mi ostatnio całą izolacjena poddaszu

Artykuł: Orlik krzykliwy
Kamil |  2013-02-04
Ostatnie orliki w Polsce występują juz tylko w Bieszczadach na terenie parku narodowego, szkoda to bardzo piękne ptaki

Artykuł:
Janek |  2013-01-24
Pozornie kuna wygląda bardzo ładnie. Taka sympatyczne niewinne zwierzątko. Ale mi narobiła takich strat w elewacji budynku, że szkoda gadać.

Napisz do nas

mail

Pastuch elektryczny na kuny

Galeria zdięć
Informacje hodowlane

Pastuch elektryczny na kuny

     Właściciele domków jednorodzinnych bardzo często mają problem z kunami, ponieważ małe niechciane gryzonie zazwyczaj zasiedlają się na poddaszach oraz na strychu ponieważ jest im tam ciepło i sucho. Nieproszone gryzonie nieustannie niszczą instalację oraz deski, gryzą kable, robią tunele komunikacyjne w dociepleniu budynków narażając tym samym ludzi na ogromne wydatki w celu naprawy zniszczeń. Kuny bardzo często budują gniazda w materiałach dociepleniowych znajdującym się pod dachem (np. w wełnie mineralnej). Kuna to wielki problem, ponieważ co najmniej sześć kun jest w stanie zniszczyć doszczętnie poddasze domku jednorodzinnego. Smukła i zwinna kuna domowa jest w stanie przecisnąć się niemal przez każdy otwór, ponieważ szuka schronienia w ciepłych i suchych miejscach.

     Kuny są najbardziej aktywne podczas zmierzchu, gdy rozpoczynają polowanie. Podstawowym pożywieniem tych niewielkich drapieżników są małe gryzonie takie jak myszy, szczury, małe ptaki i ich jaja, żaby oraz różne owady. Kuna jest szkodnikiem nawet w małym sadzie owocowym, ponieważ podjada owoce rosnące na drzewkach. Bardzo nie miłe i uciążliwe jest to, iż kuny pozostawiają po sobie odchody, które wydzielają bardzo mocny, silny i nieprzyjemny zapach.

Galeria zdjęć 

Pastuch elektryczny na kunyZamontowany pastuch elektryczny na rynnie na kunyWspinająca sie kuna

Informacje hodowlane 

     Niestety walka z małymi i nieproszonymi gryzoniami nie należy do łatwych zadań, kuna jest gatunkiem objętym ścisłą ochroną gatunkową . Każdy, kto musi podjąć walkę z małymi drapieżnikami, musi znaleźć dobry, skuteczny, ale także humanitarny sposób, aby uniknąć kosztownych remontów.

     Na rynku są dostępne różnego rodzaju akcesoria do walki z kunami między innymi odstraszacze zapachowe i odstraszacze ultradźwiękowe, ale niestety nie zawsze dają pożądane efekty. Gdy zwykłe środki zawodzą należy zamontować ochronę zewnętrzną, na szczęście w ofercie możemy także znaleźć pastucha elektrycznego na kuny, który jest bardzo sprawny i szybko przynosi pożądane efekty. Pastuch elektryczny na kuny pozwala na doskonałe zabezpieczenie domków jednorodzinnych, jak również budynków użyteczności publicznej oraz budynków gospodarczych. Kuna próbująca wdrapać się na poddasze po rynnie, nie uniknie kontaktu z elektrycznym pastuchem, w wyniku czego dozna nieprzyjemnego uczucia bólu, które jej nie skrzywdzi ale odstraszy na dobre. Mały drapieżnik nie zdecyduje się na kolejną próbę dostania się na strych lub poddasze.

     Podczas montażu pastucha elektrycznego na kuny, należy pamiętać aby prowadzić jego linkę zarówno w uchwytach izolatorów, jak również na ich stalowych trzpieniach, a następnie należy zwrócić uwagę na odpowiednie ich naciągnięcie, aby jedna nie stykała się z drugą, ponieważ tworzą one przeciwne bieguny . Pastuch elektryczny na kuny można wzbogacić dodatkowo o izolatory rynnowe, pomoże to zwiększyć pastuch o dodatkowe rynny spustowe.


Komentarze (0)


Dodaj komentarz

Autor:
Temat:
Treść:
Zarejestruj się, jeśli chcesz być powiadamiany o odpowiedziach.
Zabespieczenie antyspamowe, przepisz liczbę: 0 ->