Najciekawsze komentarze

Artykuł:
 |  2013-03-19
Kret to bardzo denerwujący szkodnik. Właściwie nie ma sposobów aby ochronić trawnik przed kretami. Zawsze znajdą sposób aby rozkopać ogródek.

Artykuł: Łasica
andrzej |  2013-02-26
Witam. Znacie może jakiś skuteczny sposób na pozbycie się łasicy z kurnika? Od pewnego czasu widzę ślady drapieżnika w kurniku i myślę, że to może być łasica.

Artykuł:
Maciej |  2013-02-17
Mam problem z lisem. Bardzo często podchodzi pod zabudowania, ostatnio widziałem go osobiście pod samą chlewnią. Boje się że może być wściekły, dlatego nie boi się ludzi i tak blisko podchodzi. Czy są jakieś służby odpowiedziale za usuwanie ...

Artykuł:
Kamil |  2013-02-04
Ładne zwierzątko ale w jedną noc potrafi wykończyć cały kurnik - niestety wiem to na własnej skórze

Artykuł:
lol |  2013-02-04
Kuna wyjadła mi ostatnio całą izolacjena poddaszu

Artykuł: Orlik krzykliwy
Kamil |  2013-02-04
Ostatnie orliki w Polsce występują juz tylko w Bieszczadach na terenie parku narodowego, szkoda to bardzo piękne ptaki

Artykuł:
Janek |  2013-01-24
Pozornie kuna wygląda bardzo ładnie. Taka sympatyczne niewinne zwierzątko. Ale mi narobiła takich strat w elewacji budynku, że szkoda gadać.

Napisz do nas

mail

Maria  |  2018-03-07, 14:43:04
Ryś (Lynx lynx) Łac. Lynx lynx Dawniej ryś największy kotowaty Europy, zamieszkiwał lasy europejskie oraz północnej Azji i Ameryki. Dziś spotkać go możemy tylko na północy, wschodzie i południowym wschodzie Europy i w Ameryce Północnej. Drapieżny kot najchętniej przebywa w górskich lasach liściastych lub iglastych, które nie są uczęszczane przez człowieka. Jako dziki samotnik wychodzi na łowy nocą, aby nie zwracać uwagi człowieka. Zimą trop rysia zdradzają ślady na śniegu bez pazurów. Odciski łap rysia bardzo przypominają ślady kota, ale są większe. Ryś zadomowiony w rejonie, w którym zwierzyna jeszcze go nie wystrzega, potrafi dokonać prawdziwych spustoszeń (szczególnie wśród saren). Posiada silne uzębienie z bardzo rozwiniętymi kłami, które umożliwiają mu wyrywanie dużych kawałków mięsa u zwierzyny grubej. Zwierzęta uczą się uciekać przed rysiem, gdyż uważają go za straszliwego drapieżnika. Na terenach łowieckich rysia jeleniowate są bardziej okazałe, dostarczają myśliwym wspaniałe trofea, a ich potomstwo odznacza się świetnym zdrowiem i wigorem. Teren łowiecki rysia obejmuje powierzchnie 10-25 km?. Ryś żyje 25 lat.


Dodaj komentarz

Autor:
Treść:
Zarejestruj się, jeśli chcesz być powiadamiany o odpowiedziach.
Zabespieczenie antyspamowe, przepisz liczbę: 2 ->