Najciekawsze komentarze

Artykuł:
 |  2013-03-19
Kret to bardzo denerwujący szkodnik. Właściwie nie ma sposobów aby ochronić trawnik przed kretami. Zawsze znajdą sposób aby rozkopać ogródek.

Artykuł: Łasica
andrzej |  2013-02-26
Witam. Znacie może jakiś skuteczny sposób na pozbycie się łasicy z kurnika? Od pewnego czasu widzę ślady drapieżnika w kurniku i myślę, że to może być łasica.

Artykuł:
Kamil |  2013-02-04
Ładne zwierzątko ale w jedną noc potrafi wykończyć cały kurnik - niestety wiem to na własnej skórze

Artykuł:
lol |  2013-02-04
Kuna wyjadła mi ostatnio całą izolacjena poddaszu

Artykuł: Orlik krzykliwy
Kamil |  2013-02-04
Ostatnie orliki w Polsce występują juz tylko w Bieszczadach na terenie parku narodowego, szkoda to bardzo piękne ptaki

Artykuł:
Janek |  2013-01-24
Pozornie kuna wygląda bardzo ładnie. Taka sympatyczne niewinne zwierzątko. Ale mi narobiła takich strat w elewacji budynku, że szkoda gadać.

Napisz do nas

mail

Wygrodzenia dla płazów i małych ssaków

Galeria zdięć
Informacje hodowlane
Komentarze

Wygrodzenia dla płazów i małych ssaków

      Głównym zadaniem wygrodzenia dla płazów i małych ssaków, jest ochrona migrujących zwierząt przez drogi szybkiego ruchu, drogi autostradowe oraz inne. Takie wygrodzenie składa się z płotków naprowadzających, które mają zapobiec ginięciu płazów, gadów oraz innych małych ssaków, podczas ich przejść przez drogi krajowe, które nasilają się najbardziej podczas wiosny i lata, zazwyczaj po ulewnych deszczach. Specjalne płotki mają za zadanie zatrzymywanie przemieszczających się zwierząt oraz zmieniają ich kierunek, w ten sposób w skuteczny sposób naprowadzają zwierzęta na przejścia, które umożliwiają im bezpieczne przemierzenie dróg.

Galeria zdjęć 

System płotkowyPrzejścia dla zwierzątSiatka do migracji dużych zwierząt

Informacje hodowlane 

      Systemy płotkowe zapewniają bezpieczeństwo nie tylko małym zwierzętom, ale także osoba, które kierują samochodami, ponieważ nie muszą wykonywać niebezpiecznych manewrów aby ominąć zwierzę, które chce przemierzyć drogę.

      Jeżeli płotki mają się znajdować w miejscach gdzie są umieszczone siatki naprowadzające dla dużych zwierząt, nie ma już potrzeby aby wkopywać kolejne słupki w ziemię, ponieważ wykorzystuję się siatkę, która jest już umieszczona.

      Plotki naprowadzające dla zwierząt, mogą być wykonane z panelu laminowanego (poliestrowo-szklanego), którego wysokość powinna wynosić około 70cm, z czego około 20 cm jest wkopane w ziemię. W górnej części panelu znajduje się daszek, posiadający szerokość większą niż 10cm, musi być on nachylony do pionowej powierzchni pod kątem od 45° do 90°. Plotki naprowadzające posiadają także słupki o długości około 100cm, które są wykonane z laminatu o kształcie kątowników (z czego 500 mm wkopuje się w ziemię, a na pozostałej długości przytwierdza się panel). Płotek naprowadzający powinien posiadać również bieżnię (poziomą półkę), która jest mocowana nitami do paneli płotka naprowadzającego. Bieżnia powinna być skierowana (pochylona) w kierunku tereny (dla grawitacyjnego spływu wody opadowej).

      Istnieją także płotki naprowadzające z drenażem, które są stosowane na skarpach, w miejscach gdzie istnieje duże ryzyko podmycia i przewrócenia konstrukcji przez wody opadowe. Drenaż jest siatką zamocowaną na otworach wykopanych w płycie. Drenaże są odporne na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych. Przepuszcza duża ilość wody, stanowi również pewnego rodzaju barierę dla małych ssaków i gadów. Kiedy pojawia się konieczność zabezpieczenia skarpy przed osuwaniem, należy zastosować grodzie wykonane z mocnego tworzywa sztucznego PCV, które wbija się w ziemię, a na jej powierzchni zostawia się około 50 cm grodzi.


Komentarze (1)

ogrodzenia | JAN  |  2015-06-20, 12:25:00
wszędzie powinny być takie ogrodzenia...ale na to nikt zawsze pieniędzy nie ma ....


Dodaj komentarz

Autor:
Temat:
Treść:
Zarejestruj się, jeśli chcesz być powiadamiany o odpowiedziach.
Zabespieczenie antyspamowe, przepisz liczbę: 7 ->