Najciekawsze komentarze

Artykuł:
 |  2013-03-19
Kret to bardzo denerwujący szkodnik. Właściwie nie ma sposobów aby ochronić trawnik przed kretami. Zawsze znajdą sposób aby rozkopać ogródek.

Artykuł: Łasica
andrzej |  2013-02-26
Witam. Znacie może jakiś skuteczny sposób na pozbycie się łasicy z kurnika? Od pewnego czasu widzę ślady drapieżnika w kurniku i myślę, że to może być łasica.

Artykuł:
Kamil |  2013-02-04
Ładne zwierzątko ale w jedną noc potrafi wykończyć cały kurnik - niestety wiem to na własnej skórze

Artykuł:
lol |  2013-02-04
Kuna wyjadła mi ostatnio całą izolacjena poddaszu

Artykuł: Orlik krzykliwy
Kamil |  2013-02-04
Ostatnie orliki w Polsce występują juz tylko w Bieszczadach na terenie parku narodowego, szkoda to bardzo piękne ptaki

Artykuł:
Janek |  2013-01-24
Pozornie kuna wygląda bardzo ładnie. Taka sympatyczne niewinne zwierzątko. Ale mi narobiła takich strat w elewacji budynku, że szkoda gadać.

Napisz do nas

mail

Kondor wielki

Galeria zdięć
Informacje hodowlane
Filmy
Sposoby zwalczania

Kondor wielki (Vultur gryphus)

Łac: Vultur gryphus
     Kondor wielki jest ptakiem padlinożernym tak samo jak kondor kalifornijski oraz kondor królewski. Kondor wielki najchętniej przebywa i buduje gniazda w wysokich górach, na półkach sklanych.Galeria zdjęć 

Kondor wielki na skaleLot kondora wielkiegoKondor wielki przy drzewieMłode pisklę kondora wielkiego

Informacje hodowlane 

WYSTĘPOWANIE
     Kondory najczęściej zamieszkują bardzo wysokie partie gór oraz lasy deszczowe wokół terenów równikowych. Niekiedy można ptaki te spotkać nie daleko granic miast. Kondory wielkie zamieszkują Amerykę Północną i Południową.Kondor wielki przy drzewie
Kondor wielki przy drzewie
WYGLĄD
     Kondor wielki ma czarne upierzenie. Pokrywy skrzydłowe mają biały kolor. Głowa oraz szyja kondora wielkiego są nagie, skóra ptaka ma kolor różowocielisty.
Samiec na głowie posiada widoczny mięsisty wyrostek.
 • długość ciała około 120-135 cm
 • rozpiętość skrzydeł ok. 310 cm
 • masa ciała wynosi od 7 do 15 kg  ROZMNAŻANIE
       Samica składa wyłącznie jedno jajo raz na dwa lata, które wysiadywane jest przez obojga rodziców przez okre okres 54- 58 dni. Młode na świat przychodzą zazwyczaj po 60 dniowej inkubacji. Jajkiem opiekują się razem rodzice, czuwają nad nim cały czas.
  Młode kondory wielkie zdolność do lotu uzyskują w wieku około 6 miesięcy życia. Od rodziców oddzielają się dopiero po upływie dwóch lat, dokładnie wtedy gdy samiczka na świat wyda następne jajo.
  Dojrzałość płciową osiągają dopiero w wieku 8-9 lat życia. Żyją prawdopodobnie około 40 lat  Młode pisklę kondora wielkiego
  Młode pisklę kondora wielkiego
  POŻYWIENIE
        Kondory wielkie żywią się głównie padliną oraz jajami rabowanymi w koloniach kormoranów.  Filmy 

  Lot kondora wielkiego

  Kondory wielkie

  Sposoby zwalczania 

  OCHRONA
       Kondory wielkie są największymi przedstawicielami ptaków żyjących na świecie. Niestety postęp cywilizacji źle wpływał na ten gatunek, kondor wielki był prawie na wyginięciu. W okolicach Chile i Argentyny żyje prawdopodobnie około 400 osobników tego gatunku.

       W roku 1991 powstał Andyjski Projekt Ochrony Kondora. Ptaki ranne oraz chore są leczone przez ludzi (weterynarzy), młode ptaki które straciły rodziców są wychowywane w gnieździe w którym znajdują się kukły imitujące prawdziwe dorosłe osobniki tego gatunku.
  Od roku 1997 ptaki mają miniaturowe nadajniki, pozwalające śledzić ich zachowanie, co ułatwi opracowanie programów ochrony.
  Komentarze (0)


  Dodaj komentarz

  Autor:
  Temat:
  Treść:
  Zarejestruj się, jeśli chcesz być powiadamiany o odpowiedziach.
  Zabespieczenie antyspamowe, przepisz liczbę: 21 ->