Najciekawsze komentarze

Artykuł:
 |  2013-03-19
Kret to bardzo denerwujący szkodnik. Właściwie nie ma sposobów aby ochronić trawnik przed kretami. Zawsze znajdą sposób aby rozkopać ogródek.

Artykuł: Łasica
andrzej |  2013-02-26
Witam. Znacie może jakiś skuteczny sposób na pozbycie się łasicy z kurnika? Od pewnego czasu widzę ślady drapieżnika w kurniku i myślę, że to może być łasica.

Artykuł:
Kamil |  2013-02-04
Ładne zwierzątko ale w jedną noc potrafi wykończyć cały kurnik - niestety wiem to na własnej skórze

Artykuł:
lol |  2013-02-04
Kuna wyjadła mi ostatnio całą izolacjena poddaszu

Artykuł: Orlik krzykliwy
Kamil |  2013-02-04
Ostatnie orliki w Polsce występują juz tylko w Bieszczadach na terenie parku narodowego, szkoda to bardzo piękne ptaki

Artykuł:
Janek |  2013-01-24
Pozornie kuna wygląda bardzo ładnie. Taka sympatyczne niewinne zwierzątko. Ale mi narobiła takich strat w elewacji budynku, że szkoda gadać.

Napisz do nas

mail

Mysz leśna

Galeria zdięć
Informacje hodowlane
Komentarze

Mysz leśna

Łac. Apodemus flavicollis




Mysz leśna to gatunek gryzonia z rodziny myszowatych. W Polsce jest gryzoniem pospolitym. Zamieszkuje samodzielnie wykonane norki lub korzysta z korytarzy wyjściowych nor kreta i nornicy rudej lub szczelin skalnych czy dziupli drzew.

Galeria zdjęć 

Mysz leśna na kamieniuMysz leśna w kartonieMysz leśna w liściachMysz leśna wspinająca sie na drzewo

Informacje hodowlane 

Występowanie Mysz leśna zamieszkuje tereny od Wielkiej Brytanii poprzez większą część kontynentalnej Europy aż do Uralu w Rosji. Środowisko jej występowania to przede wszystkim zarośla lasów mieszanych oraz liściastych, parki i ogrody. Zimą przenosi się do domostw, gdzie wyrządza przeważnie wielu szkód. W górach występuje do 1850 m n.p.m. Mysz leśna potrafi sprawnie wspinać się na drzewa. Mysz ta aktywna jest o zmierzchu i w nocy. Jest ssakiem mało towarzyskim.

Wyląd Mysz leśna to gryzoń o długości ciała 8-13 cm, jej ogon ma długość 9-12 cm i masa jej ciała wynosi 20-60 g. Jest największą spośród myszy występujących w Polsce. Charakteryzuje się żółtawobrązowym ubarwieniem z białym brzuchem, na szyi jest jaśniejsza, posiada ochrową obrożę. Posiada duże oczy i uszy.

Pokarm Mysz leśna jest wszystkożerna. W jej pokarmie dominują nasiona, owoce, grzyby, pąki i pędy roślin oraz owady, ale w razie potrzeby potrafi zjeść nawet pisklęta ptaków oraz padlinę.

Rozmnażanie Okres godowy przypada od lutego do października. W ciągu jednego roku może wyprowadzić 2 do 4 miotów po 3 do 8 młodych osobników. Ciąża trwa od 23 do 26 dni. Po urodzeniu małe myszy są ślepe, otwierają oczy po upływie 13 dni. Młode pozostają z matką przez trzy tygodnie. W wieku ośmiu tygodni są już dojrzałe płciowo.


Komentarze (2)

temat | autor  |  2024-08-13, 13:14:17
treść

komentarz | jaa  |  2019-04-29, 14:07:04
przydało się


Dodaj komentarz

Autor:
Temat:
Treść:
Zarejestruj się, jeśli chcesz być powiadamiany o odpowiedziach.
Zabespieczenie antyspamowe, przepisz liczbę: 4 ->