Najciekawsze komentarze

Artykuł:
 |  2013-03-19
Kret to bardzo denerwujący szkodnik. Właściwie nie ma sposobów aby ochronić trawnik przed kretami. Zawsze znajdą sposób aby rozkopać ogródek.

Artykuł: Łasica
andrzej |  2013-02-26
Witam. Znacie może jakiś skuteczny sposób na pozbycie się łasicy z kurnika? Od pewnego czasu widzę ślady drapieżnika w kurniku i myślę, że to może być łasica.

Artykuł:
Kamil |  2013-02-04
Ładne zwierzątko ale w jedną noc potrafi wykończyć cały kurnik - niestety wiem to na własnej skórze

Artykuł:
lol |  2013-02-04
Kuna wyjadła mi ostatnio całą izolacjena poddaszu

Artykuł: Orlik krzykliwy
Kamil |  2013-02-04
Ostatnie orliki w Polsce występują juz tylko w Bieszczadach na terenie parku narodowego, szkoda to bardzo piękne ptaki

Artykuł:
Janek |  2013-01-24
Pozornie kuna wygląda bardzo ładnie. Taka sympatyczne niewinne zwierzątko. Ale mi narobiła takich strat w elewacji budynku, że szkoda gadać.

Napisz do nas

mail

Samołap na jastrzębie

Galeria zdięć
Informacje hodowlane
Filmy
Komentarze

Samołap na jastrzębie

Pułapka żywołowna na jastrzębie, powinna być wyposażona w czuły system sprężynowy, musi łapać ptaki w sposób humanitarny.
Jastrzębie atakują ptaki ozdobne, hodowlany drób oraz gołębie, przez co wyrządzają dużo szkody hodowcą.
Najlepszym sposobem aby obronić się przed tymi drapieżcami jest zastosowanie dobrej pułapki żywołownej.


Galeria zdjęć 

Pułapka żywołowna na jastrzębie z boksem na żywą przynętePułapka na jastrzębieSolidna pułapka na jastrzębiePułapka żywołowna na jastrzębie

Informacje hodowlane 

Słapce muszą być bardzo mocne oraz duże aby skutecznie chwytały jastrzębie które są patkami drapieżnymi oraz inne np. wrony, jastrzębie czy myszołowy. Pułapka odpowiednia do łapania wyżej wymienionych ptaków powinna mieć wymiary np. 55x100cm, w taką pułapkę złapią się nawet duże szkodniki.

Pułapka powinna być wykonana z solidnego stalowego stelaża oraz z grubych stalowych prętów o średnicy 6mm, które są połączone silną sprężyną (sprężyna zapobiega ucieczce drapieżcy z potrzasku). Całość powinna być ocynowywana i pomalowana proszkowo w celu ochrony przed rdzewieniem. Samołap na jastrzębie może być wykorzystywany do odłowu bażantów lub kuropatw. Do łapania jastrzębi możemy wykorzystać także solidną siatkę o dobrej konstrukcji.
Siatka powinna składać się mocnego drutu ocynkowanego (6mm). Siatka na duże ptaki drapieżne powinna mieć mocne i wytrzymałe sploty. Żywołapka na jastrzębie chwyta ptaki w mocną siatkę polietylenową, która zawieszona jest na krawędziach pułapki.

     Jastrzębie należą do bardzo wszechstronnych i doskonałych drapieżników. Dorosłe samce polują zazwyczaj na ptaki od wielkości wróbla do gołębia, zaś dorosłe samice mogą upolować ptaki wielkości czapli. Drapieżne jastrzębie polują także na małe ssaki, między innymi ich ofiarami są wiewiórki, dzikie zające, króliki oraz kuny. Jeśli sama w sobie pułapka żywochwytna na jastrzębie nie daje dobrych wyników, można posilić się także pułapką żywołowną na jastrzębie z boksem na żywą przynętę, gdzie za przynętę może posłużyć nam kuna bądź gołąb. Odpowiednia przynęta bardzo skutecznie zwabi drapieżcę.

     Ważne, aby każda pułapka stosowana do łapania drapieżnych jastrzębi lub innych ptaków o średniej wielkości, była w kolorze zielonym, co z pewnością zapewni odpowiedni kamuflaż. Pułapka żywołowna jest bardzo prosta w montażu i w obsłudze, działa ona na zasadzie zatrzaskowej, miedzy innymi w momencie poruszenia obręczy mechanizm sprężynowy pułapki zaciska sidło i bardzo skutecznie więzi drapieżnika.

NALEŻY PAMIĘTAĆ ŻE JASTRZĘBIE ORAZ INNE DZIKIE PTACTWO ZNAJDUJE SIĘ POD ŚCISŁĄ OCHRONĄ - JEDYNYMI ORGANAMI UPOWAŻNIONYMI DO ICH CHWYTANIA SĄ OKREŚLONE ORGANIZACJĘ PRZYRODNICZE.

Filmy 

Jak złapać jastrzębia


Komentarze (6)

Panowie gołebiarze | Barbaria  |  2021-02-08, 20:49:48
Urządzenie dla prymitywów gwizdzacych wynikających szmatką na kiju. Mam nadzieję że zostaniecie ukarani za każdego okaleczonego jastrzebia

Golebie sportowe | Golebie  |  2019-01-06, 09:17:28
Kto zwroci pieniadze za zjedzone golebie warte kilkaset lub kilka tys. Zl za sztuke hodowcom.co tu chronic ja mam karmic golebiem za tysiac zlotych jastrzebia a kto jest jego wlascicielem nadlesnictwo to niech to pilnuje albo placi odszkodowNia.

dr inż Tomasz Knioła | hodowca  |  2018-11-29, 18:45:28
do Klub Przyrodników Koło Poznańskie moze byscie tak wychodowali cos do jedzenia dla tych darmozjadow jastrzeni wtedy by zostaly w lasach a tak jak nie maja co jesc to atakuja z glodu hodowlane zwierzeta i ptaki , trzeba to wylapywac i wywozic z dala od odmu jak najdalej.....

Aspekt prawny | Klub Przyrodników Koło Poznańskie  |  2018-01-16, 15:31:48
Witam, Proszę poprawić wpis:\"JASTRZĘBIE ORAZ INNE DZIKIE PTACTWO ZNAJDUJE SIĘ POD ŚCISŁĄ OCHRONĄ - JEDYNYMI ORGANAMI UPOWAŻNIONYMI DO ICH CHWYTANIA SĄ OKREŚLONE ORGANIZACJĘ PRZYRODNICZE.\" Zgodnie z art. 52 ustawy o ochronie przyrody nie można chwytać osobników gatunków chronionych - tzn. wszystkich ptaków. Czyny takie sa karalne. Wyjatki od tej reguły z art.52 są możliwe na podst. art.56 ustawy, mówiący o tym ze po wydaniu zezwolenia przez właściwego regionalnego dyrektora ochrony środowiska. Podsumowując: łapanie ptaków bez zezwolenia jest nielegalne. dr inż Tomasz Knioła

Pułapka | joan  |  2017-11-30, 19:46:09
proszę usunąć komentarz znajdujący się powyżej

Pułapka | Joanna  |  2017-11-30, 19:33:59
Witam, jestem zainteresowana zakupem większej ilości pułapek do sklepu oraz stałą współpracą. Interesuje mnie pułapka na jastrzębie z klatką na żywą przynętę. Proszę o informację, jaka byłaby cena przy zakupie większej ilości pułapek. Jeżeli jest taka możliwość, to bardzo proszę o kontakt telefoniczny 693-333-472 lub odpowiedź na meila joanna.flisnik@gamil.com