Najciekawsze komentarze

Artykuł:
 |  2013-03-19
Kret to bardzo denerwujący szkodnik. Właściwie nie ma sposobów aby ochronić trawnik przed kretami. Zawsze znajdą sposób aby rozkopać ogródek.

Artykuł: Łasica
andrzej |  2013-02-26
Witam. Znacie może jakiś skuteczny sposób na pozbycie się łasicy z kurnika? Od pewnego czasu widzę ślady drapieżnika w kurniku i myślę, że to może być łasica.

Artykuł:
Kamil |  2013-02-04
Ładne zwierzątko ale w jedną noc potrafi wykończyć cały kurnik - niestety wiem to na własnej skórze

Artykuł:
lol |  2013-02-04
Kuna wyjadła mi ostatnio całą izolacjena poddaszu

Artykuł: Orlik krzykliwy
Kamil |  2013-02-04
Ostatnie orliki w Polsce występują juz tylko w Bieszczadach na terenie parku narodowego, szkoda to bardzo piękne ptaki

Artykuł:
Janek |  2013-01-24
Pozornie kuna wygląda bardzo ładnie. Taka sympatyczne niewinne zwierzątko. Ale mi narobiła takich strat w elewacji budynku, że szkoda gadać.

Napisz do nas

mail

Łapacz na ptaki

Galeria zdięć
Komentarze

Łapacz na ptaki

      Ptaki na stałe związały się z aglomeracją miejską.
Wśród nich najliczniejszą grupą są gołębie miejskie. Obecność ptaków czasami staje się uciążliwa i kłopotliwa, jest kilka gatunków które są istotnymi szkodnikami upraw rolnych.

      Złapanie ptaka np. bażanta, gołębia, kuropatwy lub przepiórki jest bardzo trudne oraz wymaga wcześniejszego przygotowania odpowiedniej pułapki.
Zwabić oraz przekonać do siebie ptaka możemy za pomocą przynęty (np. ziarno, chleb). Słapce na ptaki chwytają zdobycz w sposób całkowicie humanitarny.
Mechanizm sprężynowy aktywowany jest w momencie poruszenia obręczy połączonej z mechanizmem. Za pomocą takiej pułapki żywołownej są łapane ptaki w parkach narodowych oraz nadleśnictwie itp.
Tego samego rodzaju łapacze możemy stosować na inne ptaki średniej wielkości, ważne aby samołap był wytrzymały (powinien być zrobiony z grubego drutu ocynkowanego).
Gołębie, bażanty oraz inne ptaki mogą być łapane także za pomocą siatki polietylowej (przypomina sieć rybacką).
Samołap na ptaki jest bardzo łatwy w obsłudze. Na początku musimy go przymocować za pomocą haków do podłoża, następnie naciągamy pułapkę i łączymy jej koniec z obręczą podłużnym haczykiem.
Nie możemy zapomnieć o przynęcie, którą umieszczamy wewnątrz pułapki oraz rozsypujemy także niewielką ilość w jej pobliżu.

      Inna pułapka żywochwytna na ptaki posiada dwa wejścia z zapadkami oraz jedne drzwiczki inspekcyjne.
Ta metoda jest także humanitarna nie wyrządzana żadnej krzywdy.
Metoda działania pułapki jest bardzo prosta.
Wewnątrz umieszczamy przynętę (ziarno, chleb), ptak wchodząc do klatki napiera na bolczyki, które odchylają się jedynie do wewnątrz.
W ten sposób ptak zostaje uwięziony w pułapce.
Pułapka żywochwytna posiada drzwiczki inspekcyjne, dzięki którym możemy w każdej chwili wyciągnąć naszą zdobycz z klatki oraz rączkę za pomocą której możemy przenosić klatkę.

Galeria zdjęć 


Komentarze (1)

Złapanie golebi | Gołąb  |  2018-01-19, 11:10:00
Witajcie mamy 3 letni problem na dachu naszego bloku zaległy się gołębie jest to dla nas uciążliwe i poszukujemy osoby bądź osób które przywłaszcza sobie Ok 100 gołębi rasa nie znana pewnie dachowe pomóżcie.


Dodaj komentarz

Autor:
Temat:
Treść:
Zarejestruj się, jeśli chcesz być powiadamiany o odpowiedziach.
Zabespieczenie antyspamowe, przepisz liczbę: 20 ->