Najciekawsze komentarze

Artykuł:
 |  2013-03-19
Kret to bardzo denerwujący szkodnik. Właściwie nie ma sposobów aby ochronić trawnik przed kretami. Zawsze znajdą sposób aby rozkopać ogródek.

Artykuł: Łasica
andrzej |  2013-02-26
Witam. Znacie może jakiś skuteczny sposób na pozbycie się łasicy z kurnika? Od pewnego czasu widzę ślady drapieżnika w kurniku i myślę, że to może być łasica.

Artykuł:
Kamil |  2013-02-04
Ładne zwierzątko ale w jedną noc potrafi wykończyć cały kurnik - niestety wiem to na własnej skórze

Artykuł:
lol |  2013-02-04
Kuna wyjadła mi ostatnio całą izolacjena poddaszu

Artykuł: Orlik krzykliwy
Kamil |  2013-02-04
Ostatnie orliki w Polsce występują juz tylko w Bieszczadach na terenie parku narodowego, szkoda to bardzo piękne ptaki

Artykuł:
Janek |  2013-01-24
Pozornie kuna wygląda bardzo ładnie. Taka sympatyczne niewinne zwierzątko. Ale mi narobiła takich strat w elewacji budynku, że szkoda gadać.

Napisz do nas

mail

Goryl nizinny

Galeria zdięć
Informacje hodowlane
Filmy
Sposoby zwalczania
Komentarze

Goryl nizinny

Ang. Gorilla gorilla gorilla
     Goryl nizinny jest podgatunkiem goryla zachodniego naczelnego ssaka z rodziny człowiekowatych, ponadto jest najliczniejszym zwierzęciem z całej populacji goryli. Goryl ten jest największym podgatunkiem goryla zachodniego. Do niedawna goryle nizinne przebywały wyłącznie w jednym z Polskich ZOO w Opolu, trzy samice przyjechały do ZOO w 2006 roku i stały się jedną z największych atrakcji tego miejsca, obecnie można je oglądać także w Warszawie.

Galeria zdjęć 

Dorosły goryl nizinny Samica z młodymGoryl

Informacje hodowlane 

WYSTĘPOWANIE
     Zasiedla lasy tropikalne oraz bagna na terenach Kongo zachodniego oraz na południu Nigerii aż po brzegi rzeki Kongo. Goryl nizinny porusza się na wysokości od poziomu morza do 1600 m n. p. m., na terytorium jego występowania nie ma dużych skupisk ludzkich.

WYGLĄD
     Goryle nizinne mają większą i grubszą głowę niż goryle innych gatunków, posiadają ponadto bardzo charakterystyczne, wyraziste i mocno wystające brwi. Włosy na głowie mają zazwyczaj odcień rudobrązowy. Ten gatunek goryla jest nieco mniejszy od goryli górskich. Waga ciała dorosłego goryla srebrzystogrzbietego wynosi 200kg, zaś samica goryla nizinnego jest mniejsza od samca, a jej waga ciała wynosi od 53kg do 104kg. Klatka piersiowa goryla nizinnego jest bardzo szeroka i bardzo umięśniona, szyja jest gruba. Ręce oraz stopy są także bardzo umięśnione, a odległość między kciukiem i pozostałymi palcami stopy jest większa niż u innych gatunków goryli. Futro ma kolor od ciemnoszarego do ciemnobrązowego, futro nie rośnie na twarzy, wnętrzach dłoni i podeszew stóp. Tak samo jak u innych gatunków goryli, futro dorosłego osobnika ? samca goryla nizinnego w dolnej partii grzbietu ma barwę srebrzystą.

POŻYWIENIE
     Goryle nizinne zjadają głównie owoce, termity oraz mrówki. Aby pozyskać owoce do spożycia goryle mogą w ciągu dnia przemierzyć nawet 1km w ich poszukiwaniu, obszar ich aktywności obejmuje od 7km2 do 14km2.

Filmy 

Dorosłe goryle nizinne

Goryle nizinne, osobniki dorosłe i młode

Sposoby zwalczania 

OCHRONA
     Goryl nizinny jest wpisany do Czerwonej Księgi IUCN jako gatunek ciężko zagrożony wyginięciem, ponadto gatunek ten jest objęty Konwencją CITES.


Komentarze (1)

Karol wywal te stronę w pizdu. | Violis  |  2021-07-21, 20:08:09
Może ktoś inny będzie miał lepszy pomysł na drapiezniki.


Dodaj komentarz

Autor:
Temat:
Treść:
Zarejestruj się, jeśli chcesz być powiadamiany o odpowiedziach.
Zabespieczenie antyspamowe, przepisz liczbę: 14 ->