Najciekawsze komentarze

Artykuł:
 |  2013-03-19
Kret to bardzo denerwujący szkodnik. Właściwie nie ma sposobów aby ochronić trawnik przed kretami. Zawsze znajdą sposób aby rozkopać ogródek.

Artykuł: Łasica
andrzej |  2013-02-26
Witam. Znacie może jakiś skuteczny sposób na pozbycie się łasicy z kurnika? Od pewnego czasu widzę ślady drapieżnika w kurniku i myślę, że to może być łasica.

Artykuł:
Kamil |  2013-02-04
Ładne zwierzątko ale w jedną noc potrafi wykończyć cały kurnik - niestety wiem to na własnej skórze

Artykuł:
lol |  2013-02-04
Kuna wyjadła mi ostatnio całą izolacjena poddaszu

Artykuł: Orlik krzykliwy
Kamil |  2013-02-04
Ostatnie orliki w Polsce występują juz tylko w Bieszczadach na terenie parku narodowego, szkoda to bardzo piękne ptaki

Artykuł:
Janek |  2013-01-24
Pozornie kuna wygląda bardzo ładnie. Taka sympatyczne niewinne zwierzątko. Ale mi narobiła takich strat w elewacji budynku, że szkoda gadać.

Napisz do nas

mail

Kazuar hełmiasty

Galeria zdięć
Informacje hodowlane
Filmy
Sposoby zwalczania

Kazuar hełmiasty

Łac: Casuarius casuarius
     Kazuar hełmiasty jest gatunkiem dużego ptaka z rodziny kazuarów, zamieszkuje tereny północno-wschodniej Australii i Nowej Gwinei tak samo jak kazuar jednokoralowy. Kazuar hełmiasty jest typem samotnika. Bardzo często można usłyszeć jego głos, ale jest bardzo płochliwym ptakiem. Ma doskonały słuch. Taki ogromny ptak ma umiejętność podskoczenia na wysokość nawet 150 cm. Gdy zostanie sprowokowany do walki, staje się bardzo agresywny.

Galeria zdjęć 

Kazuar hełmiastyDWa kazuary hełmiasteHełmiasty kazuar

Informacje hodowlane 

WYSTĘPOWANIE
     Kazuar hełmiasty zamieszkuje tereny Queensland, które są porośnięte dżunglą, występują tam zbiorniki słodkiej wody. Przez cały rok panują tam podobne warunki klimatyczne oraz cały okres wegetacyjny roślin trwa cały rok, jest tam bardzo ładnie cały czas.

WYGLĄD
     Swoim wyglądem kazuar hełmiasty przypomina kazuara jednkoralowego. Kazuar hełmiasty osiąga wysokość ciała do 180cm, zaś masa jego ciała wynosi od 70kg do 85kg.

ROZMNAŻANIE
     Podczas godów samiec kazuara hełmiastego wydaje z siebie dźwięki, które wabią samicę. Samica kazuara hełmiastego znosi od 2 do 8 jaj, gdy je zniesie oddala się od gniazda, które znajduje się w głębieniu ziemi. Wysiadywaniem jaj zajmuje się samiec, tak samo jak to się dzieje u kazuarów jednokoralowych. Inkubacja jaj trwa przez okres 52 dni. Pisklęta zaraz po wykluciu podążają za ojcem, który opiekuje się nimi do uzyskania samodzielności.

POŻYWIENIE
     Drapieżnik zjada opadłe z drzew owoce oraz orzechy, czasami łasi się na ryby, żaby oraz jaszczurki.

Filmy 

Mały kazuar hełmiasty

Kazuar hełmiasty

Sposoby zwalczania 

OCHRONA
     Kazuary hełmiaste są gatunkiem zagrożonym wyginięciem. Rdzeni mieszkańcy Nowej Gwinei łapią młode kazuary i hodują je dla pozyskania mięsa, które jest dla nich dużym przysmakiem. Z kości ptaka ludzie wykonują różnorodne sztylety i ostrza do starzał. Kazuary hełmiaste hodowane w klatkach są bardzo niebezpieczne dla człowieka.


Komentarze (0)