Najciekawsze komentarze

Artykuł:
 |  2013-03-19
Kret to bardzo denerwujący szkodnik. Właściwie nie ma sposobów aby ochronić trawnik przed kretami. Zawsze znajdą sposób aby rozkopać ogródek.

Artykuł: Łasica
andrzej |  2013-02-26
Witam. Znacie może jakiś skuteczny sposób na pozbycie się łasicy z kurnika? Od pewnego czasu widzę ślady drapieżnika w kurniku i myślę, że to może być łasica.

Artykuł:
Kamil |  2013-02-04
Ładne zwierzątko ale w jedną noc potrafi wykończyć cały kurnik - niestety wiem to na własnej skórze

Artykuł:
lol |  2013-02-04
Kuna wyjadła mi ostatnio całą izolacjena poddaszu

Artykuł: Orlik krzykliwy
Kamil |  2013-02-04
Ostatnie orliki w Polsce występują juz tylko w Bieszczadach na terenie parku narodowego, szkoda to bardzo piękne ptaki

Artykuł:
Janek |  2013-01-24
Pozornie kuna wygląda bardzo ładnie. Taka sympatyczne niewinne zwierzątko. Ale mi narobiła takich strat w elewacji budynku, że szkoda gadać.

Napisz do nas

mail

Szczekuszka amerykańska

Galeria zdięć
Informacje hodowlane
Filmy
Sposoby zwalczania

Szczekuszka amerykańska

     

Łac. (Ochotona princeps)Szczekuszka amerykańska jest malym gatunkiem ssaka pochodzącym z rodziny szczekuszkowatych. Ssak jest bardzo aktywny w ciągu całego dnia. Szczekuszka amerykańska żyje w dużych koloniach, między sobą ssaki porozumiewają się za pomocą gwizdów i odgłosów przypominających szczekanie - stąd też nazwa gatunku. Ssaki ze względu na swoje rozmiary bardzo często padają ofiarą drapieżników, a w szczególności są ofiarami ptaków drapieżnych.

Galeria zdjęć 

szczekuszka amerykańska przy skaleszczekuszka amerykanska z trawą w pyszczkuMała szczekuszka amerykańska

Informacje hodowlane 

WYSTĘPOWANIE
      Szczekuszka amerykańska zamieszkuje zachodnie tereny Ameryki Północnej, od Kalifornii do Nowego Meksyku, na północy zasiedla Kolumbie Brytyjską. Małe ssaki bardzo lubią obszary skaliste i strome rumowiska na wysokości 2,5 - 4 tys. m n.p.m. Natomiast na północy, w Kolumbii Brytyjskiej zasiedla zbocza położone już na wysokości 500 m n.p.m. oraz niższe tereny.

WYGLĄD
      Szczekuszka amerykańska z wyglądu przypomina świnkę morską, posiada sierść koloru brązowego. Uszy ma małe, półkoliste i zaokrąglone. Owłosione ma także spody łapek.

 • długość ciała od 16 cm do 22 cm
 • długość ogona wynosi 1 cm
 • masa ciała wynosi 120g

  ROZMNAŻANIE
        Szczekuszka amerykańska wykazuje bardzo silny terytorializm, przy czym rewiry sąsiadujących ze sobą samic i samców tworzących pary nakładają się na siebie nawzajem. Ciąża małych ssaków trwa wyłącznie 1 miesiąc, w maju lub w czerwcu na świat przychodzi od 2 do 6 młodych ssaków. Potomstwo jest ślepe i nagie. Późnym latem może na świat przyjść drugi miot potomstwa.

  POŻYWIENIE
        Szczekuszka amerykańska odżywia się różnorodnymi gatunkami traw, bylin, krzewinek, mchów oraz porostów. Ssaki te nie zapadają w sen zimowy, podczas zimy aby dostać się do pożywienia kopią tunele w śniegu. Zapasy robią poprzez gromadzenie dużych ilości świeżych części roślin, następnie je suszą pod blokami skalnymi.

  Filmy 

  Szczekuszka amerykańska

  Sposoby zwalczania 

  OCHRONA
        Szczekuszka amerykańska jest populacją malejącą.


  Komentarze (0)


  Dodaj komentarz

  Autor:
  Temat:
  Treść:
  Zarejestruj się, jeśli chcesz być powiadamiany o odpowiedziach.
  Zabespieczenie antyspamowe, przepisz liczbę: 12 ->