Najciekawsze komentarze

Artykuł:
 |  2013-03-19
Kret to bardzo denerwujący szkodnik. Właściwie nie ma sposobów aby ochronić trawnik przed kretami. Zawsze znajdą sposób aby rozkopać ogródek.

Artykuł: Łasica
andrzej |  2013-02-26
Witam. Znacie może jakiś skuteczny sposób na pozbycie się łasicy z kurnika? Od pewnego czasu widzę ślady drapieżnika w kurniku i myślę, że to może być łasica.

Artykuł:
Kamil |  2013-02-04
Ładne zwierzątko ale w jedną noc potrafi wykończyć cały kurnik - niestety wiem to na własnej skórze

Artykuł:
lol |  2013-02-04
Kuna wyjadła mi ostatnio całą izolacjena poddaszu

Artykuł: Orlik krzykliwy
Kamil |  2013-02-04
Ostatnie orliki w Polsce występują juz tylko w Bieszczadach na terenie parku narodowego, szkoda to bardzo piękne ptaki

Artykuł:
Janek |  2013-01-24
Pozornie kuna wygląda bardzo ładnie. Taka sympatyczne niewinne zwierzątko. Ale mi narobiła takich strat w elewacji budynku, że szkoda gadać.

Napisz do nas

mail

Szczekuszka amerykańska

Galeria zdięć
Informacje hodowlane
Filmy
Sposoby zwalczania

Szczekuszka amerykańska

     

Łac. (Ochotona princeps)Szczekuszka amerykańska jest malym gatunkiem ssaka pochodzącym z rodziny szczekuszkowatych. Ssak jest bardzo aktywny w ciągu całego dnia. Szczekuszka amerykańska żyje w dużych koloniach, między sobą ssaki porozumiewają się za pomocą gwizdów i odgłosów przypominających szczekanie - stąd też nazwa gatunku. Ssaki ze względu na swoje rozmiary bardzo często padają ofiarą drapieżników, a w szczególności są ofiarami ptaków drapieżnych.

Galeria zdjęć 

szczekuszka amerykańska przy skaleszczekuszka amerykanska z trawą w pyszczkuMała szczekuszka amerykańska

Informacje hodowlane 

WYSTĘPOWANIE
      Szczekuszka amerykańska zamieszkuje zachodnie tereny Ameryki Północnej, od Kalifornii do Nowego Meksyku, na północy zasiedla Kolumbie Brytyjską. Małe ssaki bardzo lubią obszary skaliste i strome rumowiska na wysokości 2,5 - 4 tys. m n.p.m. Natomiast na północy, w Kolumbii Brytyjskiej zasiedla zbocza położone już na wysokości 500 m n.p.m. oraz niższe tereny.

WYGLĄD
      Szczekuszka amerykańska z wyglądu przypomina świnkę morską, posiada sierść koloru brązowego. Uszy ma małe, półkoliste i zaokrąglone. Owłosione ma także spody łapek.

 • długość ciała od 16 cm do 22 cm
 • długość ogona wynosi 1 cm
 • masa ciała wynosi 120g

  ROZMNAŻANIE
        Szczekuszka amerykańska wykazuje bardzo silny terytorializm, przy czym rewiry sąsiadujących ze sobą samic i samców tworzących pary nakładają się na siebie nawzajem. Ciąża małych ssaków trwa wyłącznie 1 miesiąc, w maju lub w czerwcu na świat przychodzi od 2 do 6 młodych ssaków. Potomstwo jest ślepe i nagie. Późnym latem może na świat przyjść drugi miot potomstwa.

  POŻYWIENIE
        Szczekuszka amerykańska odżywia się różnorodnymi gatunkami traw, bylin, krzewinek, mchów oraz porostów. Ssaki te nie zapadają w sen zimowy, podczas zimy aby dostać się do pożywienia kopią tunele w śniegu. Zapasy robią poprzez gromadzenie dużych ilości świeżych części roślin, następnie je suszą pod blokami skalnymi.

  Filmy 

  Szczekuszka amerykańska

  Sposoby zwalczania 

  OCHRONA
        Szczekuszka amerykańska jest populacją malejącą.


  Komentarze (0)