Najciekawsze komentarze

Artykuł:
 |  2013-03-19
Kret to bardzo denerwujący szkodnik. Właściwie nie ma sposobów aby ochronić trawnik przed kretami. Zawsze znajdą sposób aby rozkopać ogródek.

Artykuł: Łasica
andrzej |  2013-02-26
Witam. Znacie może jakiś skuteczny sposób na pozbycie się łasicy z kurnika? Od pewnego czasu widzę ślady drapieżnika w kurniku i myślę, że to może być łasica.

Artykuł:
Kamil |  2013-02-04
Ładne zwierzątko ale w jedną noc potrafi wykończyć cały kurnik - niestety wiem to na własnej skórze

Artykuł:
lol |  2013-02-04
Kuna wyjadła mi ostatnio całą izolacjena poddaszu

Artykuł: Orlik krzykliwy
Kamil |  2013-02-04
Ostatnie orliki w Polsce występują juz tylko w Bieszczadach na terenie parku narodowego, szkoda to bardzo piękne ptaki

Artykuł:
Janek |  2013-01-24
Pozornie kuna wygląda bardzo ładnie. Taka sympatyczne niewinne zwierzątko. Ale mi narobiła takich strat w elewacji budynku, że szkoda gadać.

Napisz do nas

mail

Myszarka zaroślowa

Galeria zdięć
Informacje hodowlane
Filmy
Sposoby zwalczania

Myszarka zaroślowa

Łac: Apodemus sylvaticus
      Myszarka zaroślowa, potocznie jest znana pod nazwą mysz zaroślowa. Myszarka zaroślowa to gatunek małego gryzonia z rodziny myszowatych. Gryzoń aktywny jest podczas zmierzchu i nocy, z natury jest mało towarzyski. Podczas wyczucia niebezpieczeństwa gryzoń ucieka skacząc na tylnych łapkach, wykonując przy tym skoki na odległość nawet 80cm.

Galeria zdjęć 

Myszarka zaroślowa na gałęziMyszarka zaroślowaMyszarka zaroślowa na skale

Informacje hodowlane 

WYSTĘPOWANIE
      Myszarka zaroślowa zamieszkuje tereny od Islandii po Europę, poza obszarami Skandynawii. Zasiedla zarośla w obrzeżach lasów, można ją spotkać także na polach, polanach leśnych oraz w parkach. Podczas zimy, myszarka zaroślowa szuka schronienia w budynkach mieszkalnych.

WYGLĄD
      Gryzoń charakteryzuje się żółtobrązowym ubarwieniem z widocznym szarym odcieniem na grzbiecie, zaś sam brzuch ma jaśniejszą barwę.
Myszarka zaroślowa osiąga długość ciała od 75mm do 110mm. Sam ogon ma długość od 70mm do 115mm. Masa ciała wacha się między 20g a 30g.

ROZMNAŻANIE
      Okres godowy gryzoni przypada od marca do października. Podczas jednego roku myszarka zaroślowa wydaje od 3 do 4 miotów , w których rodzi się zazwyczaj od 3 do 8 młodych. Ciąża samicy trwa do 23 dni, młode rodzą się ślepe, oczy otwierają dopiero po upływie 18 dni. Młode przebywają przy patce do trzech tygodni, następnie stają się samodzielne. W wieku ośmiu tygodni osiągają dojrzałość płciową.

POKARM
      Myszarka zaroślowa najchętniej zjada nasiona traw, nasiona ziół, drzew, pąki oraz pędy roślin. Z chęcią zjada także owoce, grzyby, owady, pająki oraz ślimaki.

Filmy 

Myszarka zaroślowa w lesie

Sposoby zwalczania 

Ochrona
      Na terenie Polski myszarka zaroślowa (mysz zaroślowa) jest objęta częściowo ochroną gatunkową od roku 2011.


Komentarze (0)


Dodaj komentarz

Autor:
Temat:
Treść:
Zarejestruj się, jeśli chcesz być powiadamiany o odpowiedziach.
Zabespieczenie antyspamowe, przepisz liczbę: 3 ->