Najciekawsze komentarze

Artykuł:
 |  2013-03-19
Kret to bardzo denerwujący szkodnik. Właściwie nie ma sposobów aby ochronić trawnik przed kretami. Zawsze znajdą sposób aby rozkopać ogródek.

Artykuł: Łasica
andrzej |  2013-02-26
Witam. Znacie może jakiś skuteczny sposób na pozbycie się łasicy z kurnika? Od pewnego czasu widzę ślady drapieżnika w kurniku i myślę, że to może być łasica.

Artykuł:
Kamil |  2013-02-04
Ładne zwierzątko ale w jedną noc potrafi wykończyć cały kurnik - niestety wiem to na własnej skórze

Artykuł:
lol |  2013-02-04
Kuna wyjadła mi ostatnio całą izolacjena poddaszu

Artykuł: Orlik krzykliwy
Kamil |  2013-02-04
Ostatnie orliki w Polsce występują juz tylko w Bieszczadach na terenie parku narodowego, szkoda to bardzo piękne ptaki

Artykuł:
Janek |  2013-01-24
Pozornie kuna wygląda bardzo ładnie. Taka sympatyczne niewinne zwierzątko. Ale mi narobiła takich strat w elewacji budynku, że szkoda gadać.

Napisz do nas

mail

Pułapka na myszy

Galeria zdięć
Informacje hodowlane
Filmy

Pułapka na myszy

Podczas chłodniejszych dni, myszy zaczynają szukać dla siebie odpowiedniego schronienia, najczęściej w naszych domach. Jeśli mysz zadomowi się w naszym domu, czy w innych budynkach przydomowych na pewno założy swoje gniazda.

      Myszy dla jednych stanowią bardzo miłe, małe zwierzątka z charakterystycznym cienkim ogonkiem, zaś dla innych są wyłącznie gryzoniami, które wyrządzają wiele szkud i mają niemiły zapach. Niestety myszy w domu stanowią duży problem, niszczą zapasy domowe, pozostawiają wszędzie odchody.

      Sposobów na pozbycie się myszy jest wiele, są metody mniej lub bardziej humanitarne. Niestety mniej humanitarne sposoby na pozbycie się myszy są zazwyczaj skuteczniejsze, ale warto złapać żywą mysz i wywieść ją do lasu.

Galeria zdjęć 

MyszMysz z wyprostowanym ogonemMysz z serem w pysku

Informacje hodowlane 

      Bardzo sprawną i dobrą metodą na schwytanie myszy jest wykorzystanie pułapki sekwencyjnej do chwytania myszy i małych szkodników. Pułapka ta charakteryzuje się specjalnym opracowanym mechanizmem zapadkowym, który pozwala na schwytanie większej ilości gryzoni bez najmniejszej ingerencji człowieka. Gdy szkodnik wejdzie do pułapki, zapadka automatycznie ustawia się w pozycji gotowej do złapania kolejnego gryzonia równocześnie zabezpieczając przed wyjściem złapane myszy.

      Pułapka sekwencyjna do chwytania myszy posiada dwie niezależne wejścia, co czyni ją urządzeniem bardzo skutecznym. Ponadto pułapka posiada przezroczyste wieczko, co ułatwia kontrole wypełnienia łapki. Dobrej jakości pułapka powinna być wykonana z ocynkowanej blachy, odpornej na korozję i trudne warunki atmosferyczne. Nie możemy zapomnieć o wabiku na myszy, który ułatwi schwytanie szkodnika, najlepszym wabikiem na mysz jest zboże.

      Tradycyjne i ogólnie znane pułapki na myszy zazwyczaj przytrzaskują myszy kręgosłup, czym prowadzą do szybkie śmierci. Tradycyjne pułapki na myszy wraz z przynętą zazwyczaj serem umieszczane są w miejscach, w których myszy najczęściej "spacerują". Istotny jest sposób w jakim jest przymocowana przynęta, ponieważ mysz jest w stanie zjeść przynętę w taki sposób że łapka się nie zapadnie. Zabranie przynęty wymaga od myszy wejścia na pułapkę i szarpnięcia przynęty. Niestety jeśli żadne metody w 100% nie pomogą nam pozbycia się niechcianych lokatorów, będziemy zmuszeniu do wezwania i zapłacenia za usługę deratyzacji.

Filmy 

Biała mysz hodowlana


Komentarze (0)


Dodaj komentarz

Autor:
Temat:
Treść:
Zarejestruj się, jeśli chcesz być powiadamiany o odpowiedziach.
Zabespieczenie antyspamowe, przepisz liczbę: 5 ->