Najciekawsze komentarze

Artykuł:
 |  2013-03-19
Kret to bardzo denerwujący szkodnik. Właściwie nie ma sposobów aby ochronić trawnik przed kretami. Zawsze znajdą sposób aby rozkopać ogródek.

Artykuł: Łasica
andrzej |  2013-02-26
Witam. Znacie może jakiś skuteczny sposób na pozbycie się łasicy z kurnika? Od pewnego czasu widzę ślady drapieżnika w kurniku i myślę, że to może być łasica.

Artykuł:
Kamil |  2013-02-04
Ładne zwierzątko ale w jedną noc potrafi wykończyć cały kurnik - niestety wiem to na własnej skórze

Artykuł:
lol |  2013-02-04
Kuna wyjadła mi ostatnio całą izolacjena poddaszu

Artykuł: Orlik krzykliwy
Kamil |  2013-02-04
Ostatnie orliki w Polsce występują juz tylko w Bieszczadach na terenie parku narodowego, szkoda to bardzo piękne ptaki

Artykuł:
Janek |  2013-01-24
Pozornie kuna wygląda bardzo ładnie. Taka sympatyczne niewinne zwierzątko. Ale mi narobiła takich strat w elewacji budynku, że szkoda gadać.

Napisz do nas

mail

Siatka na krety

Galeria zdięć
Informacje hodowlane
Komentarze

Siatka na krety

     Prawie każdy z nas zna bajkę o czeskim Kreciku i po mimo tego, że większości z nas dobrze się ona kojarzy, to niestety w ogrodzie raczej nie do końca chcielibyśmy posiadać te małe zwierzaki. Krety na ternie Polski są pod ochroną, nie można zabijać ani dręczyć tych małych drapieżników.

Galeria zdjęć 

Siatka na kretyKret obok siatkiRozłożona siatka na kretyMontaż siatki na krety

Informacje hodowlane 

     Dla niektórych posiadaczy pięknych i okazałych ogrodów podstawą zabezpieczenia są drogie specyfiki chemiczne, ale ich działanie nie jest do końca pewne, zarówno w stosunku do samych kretów, jak i do całej reszty środowiska naturalnego. Dlatego lepiej ich nie używać. Jeszcze niedawno zabezpieczało się tereny zielone np. pola golfowe, poprzez ogrodzenie ich siatką wkopaną w ziemię na pewną głębokość, jednak problem powrócił gdy kret sforsował ogrodzenie i zamieszkał wewnątrz ogrodzenia siejąc dalej spustoszenie. Niektórzy stosowali także różnego rodzaju odstraszacze na krety, lecz to także nie było rozwiązaniem na dłuższy okres ponieważ krety w końcu się do odstraszaczy przyzwyczaiły i się ich nie bały. Obecnie najbardziej popularnym, jak również polecanym zabezpieczeniem boisk, trawników oraz innych obszarów zielonych jest siatka na krety.

     Przy montażu siatki na krety należy wziąć pod uwagę głębokość jej mocowania, zbyt płytka siatka, czy nawet nie wchodząca pod ziemię, nie będzie żadnym ograniczeniem dla małych szkodników (krety są zwierzętami budującymi tunele pod ziemią). Odpowiednio rozłożona siatka na krety powinna być rozciągnięta na około 7cm lub 10cm pod ziemią. Dzięki temu odpowiednio zabezpieczymy nasze tereny zielone przed kretami, jak również unikniemy możliwości uszkodzenia siatki na krety przy stosowanych zabiegach pielęgnacyjnych trawnika.

     Obecnie na naszym rynku jest wiele sitek sprzedawanych do walki z kretami. Należy jednak unikać siatek dzianych, jak również siatek budowlanych. W dobrej siatce na krety oczko nie powinno być mniejsze niż 15mm, aby nie utrudniać pod żadnym względem wegetacji roślinności oraz nie ograniczać rozrostu systemu korzeniowego.


Komentarze (3)

| hjnhn  |  2018-05-01, 22:45:17
http://www.drapiezniki.pl/1327-siatka-na-krety.html#komentarz

| hhjn  |  2018-05-01, 22:45:02
Nie wiem jak już sobie z tym radzić

Siatka na krety | Mikj  |  2017-07-23, 13:43:17
Hej bardzo dobry artykuł. Jestem na etapie projektowania ogrodu i te informacje bardzo mi pomogą przy zabezpieczeniu trawników przed kretem.


Dodaj komentarz

Autor:
Temat:
Treść:
Zarejestruj się, jeśli chcesz być powiadamiany o odpowiedziach.
Zabespieczenie antyspamowe, przepisz liczbę: 17 ->