Najciekawsze komentarze

Artykuł:
 |  2013-03-19
Kret to bardzo denerwujący szkodnik. Właściwie nie ma sposobów aby ochronić trawnik przed kretami. Zawsze znajdą sposób aby rozkopać ogródek.

Artykuł: Łasica
andrzej |  2013-02-26
Witam. Znacie może jakiś skuteczny sposób na pozbycie się łasicy z kurnika? Od pewnego czasu widzę ślady drapieżnika w kurniku i myślę, że to może być łasica.

Artykuł:
Kamil |  2013-02-04
Ładne zwierzątko ale w jedną noc potrafi wykończyć cały kurnik - niestety wiem to na własnej skórze

Artykuł:
lol |  2013-02-04
Kuna wyjadła mi ostatnio całą izolacjena poddaszu

Artykuł: Orlik krzykliwy
Kamil |  2013-02-04
Ostatnie orliki w Polsce występują juz tylko w Bieszczadach na terenie parku narodowego, szkoda to bardzo piękne ptaki

Artykuł:
Janek |  2013-01-24
Pozornie kuna wygląda bardzo ładnie. Taka sympatyczne niewinne zwierzątko. Ale mi narobiła takich strat w elewacji budynku, że szkoda gadać.

Napisz do nas

mail

Pastuch przeciw zającom

Galeria zdięć
Informacje hodowlane
Filmy

Pastuch przeciw zającom

     Osoby posiadające sady nie zdają sobie do końca sprawy jakie szkody mogą wywołać dzikie zwierzęta łowne. Same szaraki wyrządzają dużo szkód ponieważ zazwyczaj żywią się na obszarach, na których znajdują się warzywa kapustne, lecz także w sadzie mogą nabroić, ponieważ podczas zimy obgryzają korę z młodych drzewek owocowych.

Galeria zdjęć 

Uciekający zając szarak
Zając szarakZając szarak na łące

Informacje hodowlane 

     Szaraki są wspaniałymi sprinterami oraz skoczkami. Doskonale skaczą wzwyż oraz w dal, z tego to powodu przystępując do budowy pastucha elektrycznego na zające, należy pamiętać o odpowiedniej wysokości całej konstrukcji. Optymalnym rozwiązaniem jest użycie przewodów na trzech wysokościach tzn. 30cm, 15cm i 5cm, z czego ten ostatni przewód powinien być uziemiony. Przewód do budowy pastucha na zające powinien być wykonany z plecionki, linki stalowej lub ewentualnie z drutu. Przewód musi być odporny na odkształcenia oraz musi mieć odpowiednie naprężenie. Słupki do konstrukcji ogrodzenia mogą być wykonane z palików drewnianych. W budowie pastucha elektrycznego na zające nie można pominąć użycia odpowiednich izolatorów.

     Przy budowie pastucha na zające bardzo ważne jest dobranie odpowiedniego elektryzatora. W stosunku do położenia tworzonego przez nas ogrodzenia elektrycznego na zające czy króliki, należy wybrać pomiędzy elektryzatorem sieciowym a elektryzatorem akumulatorowym. Bardzo ważna jest także moc oraz siła impulsu używanego elektryzatora. Podczas wyboru elektryzatora należy pamiętać o możliwości wrastania w przewody roślinności, dlatego warto zainwestować w silniejsze urządzenie, które sobie poradzi w tymi przeciwnościami. Sadownik powinien także regularnie wykaszać miejsca, w których przebiega pastuch na zające czy króliki, ponieważ dzięki temu zwiększamy jakość ochrony sadów oraz innych obszarów dla nas ważnych. Obecnie jest wiele sposobów dostępnych na ochronę sadów przed zającami, ale ogrodzenie elektryczne jest z nich wszystkich na pewno najskuteczniejsze. Spotkanie zająca z pastuchem dostosowanym do jego wielkości nie będzie przyjemne, ponieważ zwierzę poczuje nieprzyjemny ból, który zapamięta, w wyniku końcowym będzie dany teren omijać.

Filmy 

Zające szaraki podczas zimy


Komentarze (0)


Dodaj komentarz

Autor:
Temat:
Treść:
Zarejestruj się, jeśli chcesz być powiadamiany o odpowiedziach.
Zabespieczenie antyspamowe, przepisz liczbę: 6 ->