Najciekawsze komentarze

Artykuł:
 |  2013-03-19
Kret to bardzo denerwujący szkodnik. Właściwie nie ma sposobów aby ochronić trawnik przed kretami. Zawsze znajdą sposób aby rozkopać ogródek.

Artykuł: Łasica
andrzej |  2013-02-26
Witam. Znacie może jakiś skuteczny sposób na pozbycie się łasicy z kurnika? Od pewnego czasu widzę ślady drapieżnika w kurniku i myślę, że to może być łasica.

Artykuł:
Kamil |  2013-02-04
Ładne zwierzątko ale w jedną noc potrafi wykończyć cały kurnik - niestety wiem to na własnej skórze

Artykuł:
lol |  2013-02-04
Kuna wyjadła mi ostatnio całą izolacjena poddaszu

Artykuł: Orlik krzykliwy
Kamil |  2013-02-04
Ostatnie orliki w Polsce występują juz tylko w Bieszczadach na terenie parku narodowego, szkoda to bardzo piękne ptaki

Artykuł:
Janek |  2013-01-24
Pozornie kuna wygląda bardzo ładnie. Taka sympatyczne niewinne zwierzątko. Ale mi narobiła takich strat w elewacji budynku, że szkoda gadać.

Napisz do nas

mail

Ochrona sadów i ogrodów przed ptakami

Galeria zdięć
Informacje hodowlane
Komentarze

Ochrona sadów i ogrodów przed ptakami

     Obecnie gościna niechcianych ptaków na prywatnych posesjach nie dotyczy wyłącznie rolników czy sadowników, ale także mieszkańców większych i mniejszych miast. Ptaki bardzo szybko i skutecznie potrafią zakłócić pielęgnowanie ogrodów, małych sadów oraz różnych plantacji poprzez atakowanie drzew i krzewów owocowych przez szpaki oraz inne gatunki ptactwa. Do walki z niechcianym ptactwem mogą posłużyć nam różnorodne odstraszacze przeciw ptakom, albo możemy posłużyć się specjalnymi i bardzo skutecznymi siatkami przeciw ptakom. Dzięki zastosowaniu siatki ogrodniczej możemy zapobiec powstawaniom strat hodowlanych i rolniczych. Decydując się na zastosowanie siatki przeciw ptakom musimy pamiętać aby siatka była bezpieczna dla ptaków, ptaki nie mogą się plątać ani haczyć- siatka w żaden sposób nie może zagrażać ich życiu. Każdy sposób na walkę z ptakami musi być całkowicie humanitarny.

Galeria zdjęć 

Siatka przeciw ptakom w sadzieSiatka na drzewku owocowymSzpak na drzewie owocowym

Informacje hodowlane 

     Co roku w sadach i w ogrodach ptaki powodują ogromne szkody przy zbiorach owocowych. Ptaki zazwyczaj szpaki, kwiczoły, paszkoty, wrony, kawki oraz gawrony polują na owoce czereśni, wiśni, borówki, winogron, jak również na jesienne odmiany jabłek i gruszek. Uniknięcie strat, niekiedy bardzo dużych, jest praktycznie niemożliwe bez zastosowania siatki przeciw ptakom. Stosowanie do walki z ptakami armatek gazowych, jak również sygnałów akustycznych jest mało skuteczne, ponieważ po pewnym czasie ptaki przyzwyczajają się do nich. Aby skutecznie zabezpieczyć drzewka i krzewy owocowe, należy je przykryć we wczesnym stadium dojrzewania owoców, czym wcześniej tym lepiej. Siatka przeciw ptakom do zabezpieczenia drzewek owocowych i krzewów powinna być lekka i musi posiadać małe oczka. Na rynku są dostępne siatki przeciw ptaków o dowolnym rozmiarze, które w przypadku pojedynczych drzew czy krzewów pełnią doskonałą funkcję ich całkowitej osłony. Charakteryzują się także dużą trwałością, która pozwala na jej wielokrotne użytkowanie. Dobrej jakości siatka przeciw ptaków jest odporna na działanie czynników atmosferycznych, tzn. nie grozi jej mróz, promieniowanie słoneczne itd. Ponadto siatka musi mieć niską masę, która nie zmienia się pod warunkami atmosferycznymi, powinna charakteryzować się bardzo małą chłonnością wilgoci, aby jej ciężar nie zmieniał się i nie niszczył tym samym roślin. Siatka przeciw ptaków dzięki swojej specjalnej konstrukcji, gdy jest odpowiednio naciągnięta nie dochodzi do wplątania się w nią ptaków. Dobra siatka przeciw ptakom idealnie sprawdza się w amatorskich oraz profesjonalnych uprawach czereśni, wiśni itd. , gdzie okrywane są całe obszary upraw bądź tylko pojedyncze drzewka owocowe, a nawet i drzewka ozdobne. Siatka dzięki swojej elastyczności bardzo dobrze trzyma się na koronie drzew, kiedy dobrze zamocuje się jej brzegi. Jest bardzo łatwa w obsłudze, bardzo łatwo można ją założyć na drzewie. Dzięki takiej siatce można bardzo dobrze zredukować straty w zbiorze owocowym w sadzie czy w ogrodzie, ponieważ w ten sposób bardzo sprawnie utrudniamy ptakom dostanie się do owoców drzew i krzewów. Siatka zapewni bezpieczeństwo owoców gdy będzie prawidłowo założona. Siatka powinna być tak zamocowana na drzewie czy krzewie aby nie powstała żadna szczelina, ponieważ ptaki potrafią wejść pod osłonę każdą nawet najmniejszą szczeliną.


Komentarze (1)

| justin  |  2018-01-20, 21:48:38
najlepszą ochroną jest sokolnik z drapieżcą na rękawicy.


Dodaj komentarz

Autor:
Temat:
Treść:
Zarejestruj się, jeśli chcesz być powiadamiany o odpowiedziach.
Zabespieczenie antyspamowe, przepisz liczbę: 16 ->