Najciekawsze komentarze

Artykuł:
 |  2013-03-19
Kret to bardzo denerwujący szkodnik. Właściwie nie ma sposobów aby ochronić trawnik przed kretami. Zawsze znajdą sposób aby rozkopać ogródek.

Artykuł: Łasica
andrzej |  2013-02-26
Witam. Znacie może jakiś skuteczny sposób na pozbycie się łasicy z kurnika? Od pewnego czasu widzę ślady drapieżnika w kurniku i myślę, że to może być łasica.

Artykuł:
Kamil |  2013-02-04
Ładne zwierzątko ale w jedną noc potrafi wykończyć cały kurnik - niestety wiem to na własnej skórze

Artykuł:
lol |  2013-02-04
Kuna wyjadła mi ostatnio całą izolacjena poddaszu

Artykuł: Orlik krzykliwy
Kamil |  2013-02-04
Ostatnie orliki w Polsce występują juz tylko w Bieszczadach na terenie parku narodowego, szkoda to bardzo piękne ptaki

Artykuł:
Janek |  2013-01-24
Pozornie kuna wygląda bardzo ładnie. Taka sympatyczne niewinne zwierzątko. Ale mi narobiła takich strat w elewacji budynku, że szkoda gadać.

Napisz do nas

mail

Odstraszasz ultradźwiękowy na ptaki i kuny

Galeria zdięć
Informacje hodowlane

Odstraszasz ultradźwiękowy na ptaki i kuny

      Ptaki po mimo swojego pięknego i sympatycznego wyglądu mogą być dużym problemem dla wielu z nas, ponieważ zostawiają swoje kwaśne odchody wszędzie, niszcząc tym samym elewację budynków, karoserię samochodów, jak również przenoszą różne szkodliwe bakterie chorobotwórcze.

Galeria zdjęć 

Odstraszacz na ptaki i kunyOdstraszacz na zwierzyne leśnąDzik w lesieSarna na poluSroka na poluDaniele w lesieŁoś w lesie

Informacje hodowlane 

      Obecnie coraz częściej używa się odstraszaszy na ptaki w celu przepędzenia ich z terenów które chcemy chronić, najczęściej odstraszacze są używane na lotniskach, w sadach owocowych, przy uprawach rolnych i nawet przy prywatnych posesjach, aby ptaki nie brudziły na balkonach i tarasach. Na rynku są dostępne odstraszacze dźwiękowe - słyszalne (wyposażone zazwyczaj w czujnik ruchu, poprzez emisje dźwięków ptaków łownych np. jastrzębia, ptaki słysząc odgłos atakującego drapieżnika, po prostu opuszczają terytorium zagrożenia, bo tak nakazuje im instynkt obronny), oraz odstraszacze ultradźwiękowe- które są niesłyszalne dla człowieka (odstraszacz generuje niesłyszalne dla ludzkiego ucha ultradźwięki, które są nie do zniesienia dla ptaków). Odstraszacze, ptaków, natomiast bez problemu poradzą sobie z takimi ptakami jak gołębie, szpaki, wrony, kruki, jaskółki, sroki, czy tez kawki, gorzej może być z wróblami.

     Nie tylko ptaki są niechcianymi gośćmi i mogą wyrządzić dużo problemów, kuny także są uciążliwe dla człowieka, potrafią zaszyć się na strychu domu lub mogą wkraść się pod rozgrzaną maskę samochodu i tam narobić wielu szkód. Jeśli dopuszczamy myśl, że pod maską samochodu grasował jakiś nieproszony gość, możemy zacząć od umycia komory silnikowej, ponieważ pozbycie się nieprzyjemnych zapachów to już połowa sukcesu, następny krok to zabezpieczenie auta przed kolejnymi atakami kun za pomocą odstraszaczy ultradźwiękowych na kuny.

Jeśli nie jesteśmy zdecydowani, który odstraszacz chcemy zakupić, możemy zdecydować się na odstraszacz uniwersalny, który skutecznie wypłoszy wszystkie uporczywe szkodniki. Na rynku są także dostępne odstraszacze ultradźwiękowe na zwierzynę leśną, która wyrządza najwięcej szkód na uprawach rolnych są to między innymi dziki, łosie, jelenie, sarny i daniele.


Komentarze (0)


Dodaj komentarz

Autor:
Temat:
Treść:
Zarejestruj się, jeśli chcesz być powiadamiany o odpowiedziach.
Zabespieczenie antyspamowe, przepisz liczbę: 14 ->