Najciekawsze komentarze

Artykuł:
 |  2013-03-19
Kret to bardzo denerwujący szkodnik. Właściwie nie ma sposobów aby ochronić trawnik przed kretami. Zawsze znajdą sposób aby rozkopać ogródek.

Artykuł: Łasica
andrzej |  2013-02-26
Witam. Znacie może jakiś skuteczny sposób na pozbycie się łasicy z kurnika? Od pewnego czasu widzę ślady drapieżnika w kurniku i myślę, że to może być łasica.

Artykuł:
Kamil |  2013-02-04
Ładne zwierzątko ale w jedną noc potrafi wykończyć cały kurnik - niestety wiem to na własnej skórze

Artykuł:
lol |  2013-02-04
Kuna wyjadła mi ostatnio całą izolacjena poddaszu

Artykuł: Orlik krzykliwy
Kamil |  2013-02-04
Ostatnie orliki w Polsce występują juz tylko w Bieszczadach na terenie parku narodowego, szkoda to bardzo piękne ptaki

Artykuł:
Janek |  2013-01-24
Pozornie kuna wygląda bardzo ładnie. Taka sympatyczne niewinne zwierzątko. Ale mi narobiła takich strat w elewacji budynku, że szkoda gadać.

Napisz do nas

mail

Pastuch na psy

Galeria zdięć
Informacje hodowlane
Komentarze

Pastuch na psy

Elektryczny pastuch - elektroniczny kojec dla psa       Obecnie niewidoczne ogrodzenia dla psów pod postacią pastucha elektrycznego zyskuje coraz to więcej zwolenników. Pastuch kojarzy się na ogół z czymś niebezpiecznym i szpetnym (druty, kable itd.), ale niewidoczne ogrodzenie nie szpeci ogrodów i jest zupełnie bezpiecznym sposobem na ogrodzenie ogrodu czy posesji oraz roślin przed psem. Posiadając psa, nie musimy go umieszczać w kojcu lub wiązać na łańcuchu, aby w ten sposób chronić nasz ogród przed kopaniem przez zwierzę w miejscach gdzie rosną rośliny, ozdobne krzaki itd. Możemy na naszym ogrodzie rozłożyć niewidoczny kojec dla psa, na terenie jaki tylko sobie sami wymyślimy, w ten sposób nie ograniczamy swobody psu, tylko wyznaczamy miejsce w którym może się poruszać. Dzięki niewidocznemu kojcu dla psa możemy ogrodzić rabaty kwiatowe, krzewy ozdobne, oczka wodne, jak również miejsce dla zabawy dzieci.

Galeria zdjęć 

Pastuch elektrycznyNiewidzialne ogrodzenie dla psaObroża dla psa

Informacje hodowlane 

      Ważne, aby pies podczas użytkowania niewidocznego kojca był całkowicie bezpieczny. Po mimo ochrony wybranych przez nas miejsc w ogrodzie, elektroniczny pastuch zapobiega ucieczką psa poza obręb chronionej części posesji - to kolejny atut tego rodzaju ogrodzenia dla psów. Każdy dobry elektryczny pastuch dla psa powinien być wyposażony:

 • w elektryczną obrożę dla psa z odbiornikiem
 • w flagę ułatwiającą szkolenia psa
 • w nadajnik elektryczny pastucha, który można umieścić w domu z dostępem do gniazda zasilającego (taras, altana, garaż, pomieszczenie gospodarcze)
 • w zestaw kabla do wyznaczenia stref
 • w 2 zapasowe komplety metalowych bolców (krótkie , długie) , dwa łączniki do ewentualnego łączenia przewodu , lampka do kontroli instalacji , bateria
 • w instrukcję obsługi w języku polskim, kasetę video, płytę DVD
  Nadajnik niewidocznego elektrycznego kojca dla psa, jest wyposażony w wejście na kabel, który można rozłożyć według własnego uznania na ogrodzie w pętle. Na nadajniku znajduje się możliwość określenia szerokości strefy wokół rozłożonego kabla, gdzie system zaczyna reagować na pojawienie się w jego pobliżu psa. Kabel możemy zakopać w ziemi, ukryć pod kora dekoracyjną w ogrodzie, lub można go wpleć w siatkę ogrodzeniową, można także zostawić go bezpośrednio na ziemi (ale nie wygląda to do końca estetycznie).

        Działanie niewidocznego ogrodzenia dla psa jest bardzo proste, jeśli nasz pies zbliży się na określoną odległość do rozłożonego przewodu na ziemi, znajdzie się w strefie dźwięku ostrzegawczego, zaś obroża która musi mieć na szyi wyda z siebie ostrzegawczy sygnał dźwiękowy. Jeśli pies po mimo ostrzeżenia nadal będzie się zbliżał w stronę kabla i wejdzie na obszar kolejnej strefy (strefa impulsu), obroża elektroniczna wyda z siebie nieprzyjemny dla psa impuls elektryczny, który zmusi go do wycofania się z terenu poprzez nieprzyjemne napięcie mięśni psa. Ten impuls jest tylko nieprzyjemny dla psa nie wyrządzi mu krzywdy dotkliwej. Dobre systemy niewidzialnych ogrodzeń dla psów wyposażone są w możliwość ładowania elektrycznej obroży, dodatkowo są wyposażone we flagi ostrzegawcze, które należy umieścić wzdłuż trasy przebiegu kabla, co bardzo pomaga psu na szybsze opanowanie obszaru w którym może się swobodnie poruszać. Decydując się na zakup niewidzialnego ogrodzenie dla psa, powinniśmy zwrócić uwagę na możliwość redukowania siły impulsów na obroży. Dobre systemy tego typu posiadają trzy lub więcej trybów pracy, dzięki temu możemy dopasować tryb pracy i moc do danego psa (tryb dla małych, średnich i dużych psów). Najlepsze obroże to te inteligentne, które same zwiększają impuls wraz ze zbliżaniem się psa do przewodów na ziemi.

        Zainstalowanie i uruchomienie niewidocznego ogrodzenia dla psa nie powinno zająć więcej czasu niż około 30 minut, nie jest to skomplikowane zadanie oraz nie wymaga żadnych specjalnych narzędzi. Kabel od ogrodzenia można rozłożyć na ziemi bardzo luźno, możemy go także nieco wkopać w ziemię na niewielką głębokość, kabel może być także przykryty kora ozodbną lub można go wpleć w siatkę ogrodzeniową. W elektronicznym pastuchu dla psa napięcie zwykle nie przekracza 12V, ponadto sam przewód jest zabezpieczony izolacja, która pełni funkcję wyłącznie anteny, dzięki temu nie ma bezpośredniego niebezpieczeństwa w przypadku uszkodzenia przewodu i ponadto można go łączyć na tzw. skrętkę owijając dodatkowo izolacją zabezpieczającą przed wilgocią. Nie należy się bać uszkodzenia przewodu, ponieważ nawet jeśli przewód zostanie uszkodzony przypadkowo nie spowoduje żadnego niebezpiecznego zagrożenia. W dobrych systemach niewidocznego ogrodzenia dla psa centrala zacznie informować o zaistniałym uszkodzeniu przewodu poprzez sygnał dźwiękowy. Dzięki niewidocznemu ogrodzeniu dla psa w bardzo krótkim czasie możemy wytresować naszego psa, aby nie uszkadzał nam rabat kwiatowych, nie obsikiwał krzewów, nie wchodził i nie załatwiał się na terenie zabaw dzieci, oraz aby nie uciekał nam z posesji, a co najważniejsze nie jest niebezpieczny dla psa i nie robi mu krzywdy.


  Komentarze (1)

  ogrodzenie dla psa | Jan  |  2016-05-09, 09:03:51
  ooo... nareszcie dobre rozwiązanie dla psa... teraz tylko wymierzyć obszar i zamontować... ciekawe czy działa... ale jak się nie sprawdzi to wiedzieć nie będę..


  Dodaj komentarz

  Autor:
  Temat:
  Treść:
  Zarejestruj się, jeśli chcesz być powiadamiany o odpowiedziach.
  Zabespieczenie antyspamowe, przepisz liczbę: 2 ->