Najciekawsze komentarze

Artykuł:
 |  2013-03-19
Kret to bardzo denerwujący szkodnik. Właściwie nie ma sposobów aby ochronić trawnik przed kretami. Zawsze znajdą sposób aby rozkopać ogródek.

Artykuł: Łasica
andrzej |  2013-02-26
Witam. Znacie może jakiś skuteczny sposób na pozbycie się łasicy z kurnika? Od pewnego czasu widzę ślady drapieżnika w kurniku i myślę, że to może być łasica.

Artykuł:
Kamil |  2013-02-04
Ładne zwierzątko ale w jedną noc potrafi wykończyć cały kurnik - niestety wiem to na własnej skórze

Artykuł:
lol |  2013-02-04
Kuna wyjadła mi ostatnio całą izolacjena poddaszu

Artykuł: Orlik krzykliwy
Kamil |  2013-02-04
Ostatnie orliki w Polsce występują juz tylko w Bieszczadach na terenie parku narodowego, szkoda to bardzo piękne ptaki

Artykuł:
Janek |  2013-01-24
Pozornie kuna wygląda bardzo ładnie. Taka sympatyczne niewinne zwierzątko. Ale mi narobiła takich strat w elewacji budynku, że szkoda gadać.

Napisz do nas

mail

Wydra kanadyjska

Galeria zdięć
Informacje hodowlane
Filmy

Wydra kanadyjska

Łac: Lontra canadensis
      Wydra kanadyjska należy do ssaków drapieżnych z rodziny łasicowatych. Wydra kanadyjska jak inne wydry, jest specyficznym drapieżnikiem, ponieważ jej głównym składnikiem pokarmowym jest ryba. Wśród ludzi ssak budzi tyle samo sympatii co niechęci. Przede wszystkim sympatią darzą ją miłośnicy i obrońcy przyrody, jak również większość naukowców przyrody, ale wśród hodowców ryb, drapieżna wydra budzi wyłącznie negatywne uczucia.
     Wydry na wolności żyją zazwyczaj tylko od 3 do 4 lat, zaś w niewoli mogą dożyć nawet 20 lat. Wydra kanadyjska żyje samotnie lub w małych rodzinach.

Galeria zdjęć 

Trzy wydry kanadyjskie nad rzekąWydra kanadyjska z uniesioną łapąWydra kanadyjska na trawie

Informacje hodowlane 

Występowanie
     Wydry kanadyjskie występują w całej Ameryce Północnej, obecnie ich populacja wyginęła na terenach Indii, Nebrasce oraz Kentucky. Drapieżnik zasiedla rzeki oraz jeziora Ameryki Północnej.

Wygląd
      Wszystkie wydry drapieżne mają małą głowę, opływowy kształt ciała oraz gruby zwężający się ku końcowi ogon. Nogi są krótkie, które są zakończone ostrymi pazurami. Między palcami znajduje się błona pławna, która ułatwia ssakowi pływanie.
      Sierść wydry kanadyjskiej jest bardzo gęsta i nieprzemakalna, ma barwę brązową. Twarz oraz przednia część szyi jest pokryta sierścią o barwie białej.

 • Długość ciała wynosi od 89 cm do 130 cm
 • Długość ogona wynosi od 30 cm do 50 cm
 • Masa ciała wynosi od 5kg do 14 kg

  Rozmnażanie
        Wydry mogą się rozmnażać przez cały rok, odróżnia je to od innych łasicowatych, dlatego trudno jednoznacznie ustalić ich okresu godowego. Do rozmnażania drapieżniki potrzebują odpowiednich warunków środowiskowych, które zapewniają im także uzyskanie obfitych pokarmów. W regionach, gdzie dostępność pokarmu zmienia się wyraźnie w ciągu roku (np. w górach bądź chłodniejszej strefie klimatycznej), obserwowana jest sezonowość rozrodu u tego drapieżnika.
        Wydry kanadyjskie łączą się w pary na krótko. Gdy są połączone w pary, cały swój czas poświęcają na wspólne zabawy oraz na czyszczenie swoich futer nawzajem. Podczas zabaw kilkakrotnie dochodzi między drapieżnikami do kopulacji, w czasie której samiec przytrzymuje samicę za kark zębami. Kopulacja wydry kanadyjskiej może odbyć się na lądzie, bądź także we wodzie. Po upływie kilkunastu dni zalotów, samiec opuszcza samicę, ponieważ nie bierze udziału w wychowywaniu potomstwa. Samica sama wychowuje swoje młode.
       Ciąża u wydr trwa od 60 do 75 dni. Na świat z jednego miotu przychodzi zazwyczaj od 1 do 3 młodych (maksymalnie 5 młodych).

  Pożywienie
       Wydra kanadyjska żywi się rybami, które stanowią ich główny składnik pożywienia. Gdy nie może znaleźć ryb, zaczyna polować na żaby, owady jak również na mniejsze ssaki. Podczas nocy, wydra wyrusza na polowanie, pływa wówczas pod prąd przeczesując w ten sposób małe zatoczki, za dnia odpoczywa w trzcinach, a o zmroku wyrusza ponownie na obchód, podczas którego szuka pożywienia.

  Filmy 

  Wydra kanadyjska

  Wydry kanadyjskie - stado


  Komentarze (0)


  Dodaj komentarz

  Autor:
  Temat:
  Treść:
  Zarejestruj się, jeśli chcesz być powiadamiany o odpowiedziach.
  Zabespieczenie antyspamowe, przepisz liczbę: 14 ->