Najciekawsze komentarze

Artykuł:
 |  2013-03-19
Kret to bardzo denerwujący szkodnik. Właściwie nie ma sposobów aby ochronić trawnik przed kretami. Zawsze znajdą sposób aby rozkopać ogródek.

Artykuł: Łasica
andrzej |  2013-02-26
Witam. Znacie może jakiś skuteczny sposób na pozbycie się łasicy z kurnika? Od pewnego czasu widzę ślady drapieżnika w kurniku i myślę, że to może być łasica.

Artykuł:
Kamil |  2013-02-04
Ładne zwierzątko ale w jedną noc potrafi wykończyć cały kurnik - niestety wiem to na własnej skórze

Artykuł:
lol |  2013-02-04
Kuna wyjadła mi ostatnio całą izolacjena poddaszu

Artykuł: Orlik krzykliwy
Kamil |  2013-02-04
Ostatnie orliki w Polsce występują juz tylko w Bieszczadach na terenie parku narodowego, szkoda to bardzo piękne ptaki

Artykuł:
Janek |  2013-01-24
Pozornie kuna wygląda bardzo ładnie. Taka sympatyczne niewinne zwierzątko. Ale mi narobiła takich strat w elewacji budynku, że szkoda gadać.

Napisz do nas

mail

Kinkażu żółty

Galeria zdięć
Informacje hodowlane
Filmy
Sposoby zwalczania

Kinkażu żółty

Łac: Potos flavus
      Kinkażu żółty (chwytacz) jest ssakiem drapieżnym, zamieszkującym tereny leśne, należącym do rodziny szopowatych. Kinkażu posiada bardzo zwinny ogon, a przede wszystkim bardzo chwytny ogon. Charakterystyczny ogon ssaków jest bardzo sprawny, można rzec, że kinkażu używa go jak dodatkowej piątej ręki, podczas swoich wspinaczek na drzewa. Ogon nie służy im do spożywania pokarmu. Ssak prowadzi nadrzewny tryb życia. Drapieżnik jest aktywny zazwyczaj nocą. Największą aktywność posiada od godziny 19 do 24, jak również tuż przed świtem. Kinkażu nie przepada za promieniami słonecznymi, nie przebywa więc bezpośrednio na słońcu, chowa się za liśćmi drzew. Podczas dnia ssaki śpią w swoich zaciemnionych dziuplach, które osłaniają i wyścielają liśćmi.
Kinkażu może prowadzić samotniczy tryb życia, są osobniki które żyją w parach, bądź czasami żyją w nielicznych grupkach. Podobnie jak szopy, ssaki posiadają niezwykłą zdolność do manipulacji. Kinkażu posiadają gruczoły zapachowe w pobliżu ust, w pobliżu gardła, jak również w pobliżu brzucha, które to umożliwiają drapieżnikom na oznaczenie terytorium i trasy własnych podróży.
Samica w miocie posiada wyłącznie jedno potomstwo. Ciąża trwa około 115 dni. W niewoli drapieżnik jest w stanie przeżyć nawet 40 lat, zaś w naturalnych warunkach dożywa zazwyczaj 29 lat.

Galeria zdjęć 

Kinkażu na gałęzi drzewaKinkażu z potomstwem w gnieździeKinkażu w dziupli drzewa

Informacje hodowlane 

Występowanie
     Drapieżnik zamieszkuje na wschodzie i południu gór Sierra Madres (Meksyk), jak również w całej Ameryce Środkowej. Kinkażu najczęściej można spotkać na wysokości około 2500m n.p.m. Uwielbiają lasy tropikalne.

Wygląd
      Drapieżny Kinkażu posiada futerko w barwie żółtej, lub szaro-brązowe z szarym widocznym podkładem. Ssak posiada duże oczy oraz małe uszy. Nogi drapieżnika są krótkie, każda posiada po pięć palcy. Każdy palec ssaka jest zakończony ostrym pazurkiem.

 • długość ciała wynosi od 42cm do 57cm
 • długość ogona wynosi około 60cm
 • masa ciała wynosi od 1500g do 4500g


  Pożywienie
       Mały drapieżnik żywi się różnymi owocami, które są głównym składnikiem ich diety (około 90%). Zjada także jaja i małe pisklęta. Jego przysmakiem jest miód oraz nektar.

  Filmy 

  Kinkażu

  Sposoby zwalczania 

  Ochrona
       Wycinanie lasów tropikalnych stanowi główne zagrożenie, dla wyginięcia gatunku Kinkażu.


  Komentarze (0)


  Dodaj komentarz

  Autor:
  Temat:
  Treść:
  Zarejestruj się, jeśli chcesz być powiadamiany o odpowiedziach.
  Zabespieczenie antyspamowe, przepisz liczbę: 12 ->