Najciekawsze komentarze

Artykuł:
 |  2013-03-19
Kret to bardzo denerwujący szkodnik. Właściwie nie ma sposobów aby ochronić trawnik przed kretami. Zawsze znajdą sposób aby rozkopać ogródek.

Artykuł: Łasica
andrzej |  2013-02-26
Witam. Znacie może jakiś skuteczny sposób na pozbycie się łasicy z kurnika? Od pewnego czasu widzę ślady drapieżnika w kurniku i myślę, że to może być łasica.

Artykuł:
Kamil |  2013-02-04
Ładne zwierzątko ale w jedną noc potrafi wykończyć cały kurnik - niestety wiem to na własnej skórze

Artykuł:
lol |  2013-02-04
Kuna wyjadła mi ostatnio całą izolacjena poddaszu

Artykuł: Orlik krzykliwy
Kamil |  2013-02-04
Ostatnie orliki w Polsce występują juz tylko w Bieszczadach na terenie parku narodowego, szkoda to bardzo piękne ptaki

Artykuł:
Janek |  2013-01-24
Pozornie kuna wygląda bardzo ładnie. Taka sympatyczne niewinne zwierzątko. Ale mi narobiła takich strat w elewacji budynku, że szkoda gadać.

Napisz do nas

mail

Sępnik czarny

Galeria zdięć
Informacje hodowlane
Filmy
Sposoby zwalczania

Sępnik czarny

Łac. Łac: Coragyps atratus
      Sępnik czarny jest dużym ptakiem padlinożernym z rodziny kondorowatych, Ptak zamieszkuje tereny obu Ameryk. Zazwyczaj jest gatunkiem osiadłym. Sępnik czarny jest najmniejszy z kondorów. Większość sępów ma słabe powonienie i poszukuje swojego pożywienia wzrokiem, w przeciwieństwie do nich sępnik ma tak doskonały węch, że w Ameryce wykorzystuje się go do wykrywania nieszczelności rurociągów. Jest najliczniejszym ptakiem drapieżnym na półkuli zachodniej.

Galeria zdjęć 

Dwa sępniki czarneSępnik czarny w locieSępnik czarny z padliną na trawie

Informacje hodowlane 

Występowanie
      Sępnik czarny zamieszkuje w dużych stadach różnorodne środowiska, od leśnego do otwartego po tereny zurbanizowane.

Wygląd
      Głowa ptaka jest nieopierzona i łupkowoszara, wraz z szyją ma matowe ubarwienie, nieupierzone. Samiec i samica wyglądają tak samo. Sępnik czarny posiada czarne upierzenie całego ciała. Skrzydła ptaka są szerokie, zaś ogon krótki. Nogi jasnoszare, zakończone szponami. Ogon prosty, krótki.

 • Długość ciała wynosi około 68cm
 • Rozpiętość skrzydeł wynosi około 150cm


  Rozmnażanie
        Sępnik czarny gnieździ się we wnękach skalnych oraz spróchniałych pniach starych drzew. Gniazdo może założyć także pod osłoną krzewów. Samica składa zazwyczaj od 2 do 3jaj. Jaja wysiadują obydwoje rodzice przez okres około od 38 do 45 dni. Młode ptaki zostają pod opieką rodziców przez okres około 90 dni, zaś następnie towarzyszą im wiele lat w poszukiwaniu odpowiedniego dla siebie pokarmu.

  Pożywienie
        Sępnik czarny zazwyczaj odżywia się padliną, zjada także drobne kręgowce oraz owady. Bardzo często żeruje w dużych grupach na wysypiskach śmieci. Zjada też zgniłe owoce.

  Filmy 

  Sępniki czarne

  Sposoby zwalczania 

  Ochrona
        Sępnik czarny nie ma wrogów naturalnych, niebezpieczeństwem dla nich oraz odpowiedzialnością za ich małe występowanie, jest brak odpowiednich miejsc ich gniazdowania. Sępnik czarny nie jest gatunkiem zagrożonym wyginięciem, ale na obszarach Kanady, Meksyku i Stanach Zjednoczonych jest objęty ścisłą ochroną gatunkową.


  Komentarze (0)


  Dodaj komentarz

  Autor:
  Temat:
  Treść:
  Zarejestruj się, jeśli chcesz być powiadamiany o odpowiedziach.
  Zabespieczenie antyspamowe, przepisz liczbę: 15 ->