Najciekawsze komentarze

Artykuł:
 |  2013-03-19
Kret to bardzo denerwujący szkodnik. Właściwie nie ma sposobów aby ochronić trawnik przed kretami. Zawsze znajdą sposób aby rozkopać ogródek.

Artykuł: Łasica
andrzej |  2013-02-26
Witam. Znacie może jakiś skuteczny sposób na pozbycie się łasicy z kurnika? Od pewnego czasu widzę ślady drapieżnika w kurniku i myślę, że to może być łasica.

Artykuł:
Kamil |  2013-02-04
Ładne zwierzątko ale w jedną noc potrafi wykończyć cały kurnik - niestety wiem to na własnej skórze

Artykuł:
lol |  2013-02-04
Kuna wyjadła mi ostatnio całą izolacjena poddaszu

Artykuł: Orlik krzykliwy
Kamil |  2013-02-04
Ostatnie orliki w Polsce występują juz tylko w Bieszczadach na terenie parku narodowego, szkoda to bardzo piękne ptaki

Artykuł:
Janek |  2013-01-24
Pozornie kuna wygląda bardzo ładnie. Taka sympatyczne niewinne zwierzątko. Ale mi narobiła takich strat w elewacji budynku, że szkoda gadać.

Napisz do nas

mailKomentarze

Łac. Vulpes vulpes


Lis swoje potomstwo wychowuje w podziemnych norach. Zamieszkuje całą Europę (z wyjątkiem Irlandii) w znacznej części Afryki, Azji oraz Ameryki Północnej. Lis w Europie jest najbardziej powszechnym przedstawicielem psowatych, można go spotkać w górach oraz na równinach.

Gatunek ten osiedla się w najmniej oczekiwanych warunkach, nie ma szczególnych wymagań. Zamieszkuje głównie lasy, na zarośniętych zboczach, w parkach lub niektórych terenach miejskich. Potrafi przemykać niedostrzegalnie, jest bardzo ostrożny oraz aktywny tylko nocą. Gdy zapadnie zmrok wyrusza na poszukiwanie pożywienia, zaś o świcie szuka kryjówki do spania. Norę wykorzystują tylko w przypadku bardzo złej pogody oraz do wychowu potomstwa. Nory służą liskom przez wiele lat. Stare nory są bardzo rozgałęzione, posiadają piętrowo przebiegające korytarze.


Komentarze (1)

Problem z lisem | darek_22  |  2013-03-25, 20:34:10
Najlepiej chyba będzie zgłosić do pod 998, tam strażacy albo sami się tym zajmą albo sprawa zostanie przekierowana do odpowiedniej instytucji jak służba leśna albo może do koła łowieckiego