Najciekawsze komentarze

Artykuł:
 |  2013-03-19
Kret to bardzo denerwujący szkodnik. Właściwie nie ma sposobów aby ochronić trawnik przed kretami. Zawsze znajdą sposób aby rozkopać ogródek.

Artykuł: Łasica
andrzej |  2013-02-26
Witam. Znacie może jakiś skuteczny sposób na pozbycie się łasicy z kurnika? Od pewnego czasu widzę ślady drapieżnika w kurniku i myślę, że to może być łasica.

Artykuł:
Kamil |  2013-02-04
Ładne zwierzątko ale w jedną noc potrafi wykończyć cały kurnik - niestety wiem to na własnej skórze

Artykuł:
lol |  2013-02-04
Kuna wyjadła mi ostatnio całą izolacjena poddaszu

Artykuł: Orlik krzykliwy
Kamil |  2013-02-04
Ostatnie orliki w Polsce występują juz tylko w Bieszczadach na terenie parku narodowego, szkoda to bardzo piękne ptaki

Artykuł:
Janek |  2013-01-24
Pozornie kuna wygląda bardzo ładnie. Taka sympatyczne niewinne zwierzątko. Ale mi narobiła takich strat w elewacji budynku, że szkoda gadać.

Napisz do nas

mailKomentarze

Łac. Vulpes vulpes


Lis swoje potomstwo wychowuje w podziemnych norach. Zamieszkuje całą Europę (z wyjątkiem Irlandii) w znacznej części Afryki, Azji oraz Ameryki Północnej. Lis w Europie jest najbardziej powszechnym przedstawicielem psowatych, można go spotkać w górach oraz na równinach.

Gatunek ten osiedla się w najmniej oczekiwanych warunkach, nie ma szczególnych wymagań. Zamieszkuje głównie lasy, na zarośniętych zboczach, w parkach lub niektórych terenach miejskich. Potrafi przemykać niedostrzegalnie, jest bardzo ostrożny oraz aktywny tylko nocą. Gdy zapadnie zmrok wyrusza na poszukiwanie pożywienia, zaś o świcie szuka kryjówki do spania. Norę wykorzystują tylko w przypadku bardzo złej pogody oraz do wychowu potomstwa. Nory służą liskom przez wiele lat. Stare nory są bardzo rozgałęzione, posiadają piętrowo przebiegające korytarze.


Komentarze (1)

Problem z lisem | darek_22  |  2013-03-25, 20:34:10
Najlepiej chyba będzie zgłosić do pod 998, tam strażacy albo sami się tym zajmą albo sprawa zostanie przekierowana do odpowiedniej instytucji jak służba leśna albo może do koła łowieckiego


Dodaj komentarz

Autor:
Temat:
Treść:
Zarejestruj się, jeśli chcesz być powiadamiany o odpowiedziach.
Zabespieczenie antyspamowe, przepisz liczbę: 4 ->