Najciekawsze komentarze

Artykuł:
 |  2013-03-19
Kret to bardzo denerwujący szkodnik. Właściwie nie ma sposobów aby ochronić trawnik przed kretami. Zawsze znajdą sposób aby rozkopać ogródek.

Artykuł: Łasica
andrzej |  2013-02-26
Witam. Znacie może jakiś skuteczny sposób na pozbycie się łasicy z kurnika? Od pewnego czasu widzę ślady drapieżnika w kurniku i myślę, że to może być łasica.

Artykuł:
Kamil |  2013-02-04
Ładne zwierzątko ale w jedną noc potrafi wykończyć cały kurnik - niestety wiem to na własnej skórze

Artykuł:
lol |  2013-02-04
Kuna wyjadła mi ostatnio całą izolacjena poddaszu

Artykuł: Orlik krzykliwy
Kamil |  2013-02-04
Ostatnie orliki w Polsce występują juz tylko w Bieszczadach na terenie parku narodowego, szkoda to bardzo piękne ptaki

Artykuł:
Janek |  2013-01-24
Pozornie kuna wygląda bardzo ładnie. Taka sympatyczne niewinne zwierzątko. Ale mi narobiła takich strat w elewacji budynku, że szkoda gadać.

Napisz do nas

mail

Bobroszczur

Galeria zdięć
Informacje hodowlane
Filmy

Bobroszczur (Hydromys chrysogaster)

Łac: Hydromys chrysogaster




      Bobroszczur jest gryzoniem, który należy do rodziny myszowatych. Środowiskiem naturalnym Bobroszczura są tereny jezior w Australii i Tasmanii, zamieszkują także obszary Nowej Gwinei. Nad brzegami wodnymi, gryzonie zamieszkują tunele i koryta, które osobiście sobie wydrążyły. Bobroszczur jest gryzoniem lądowym, jednak mieszkają przy zbiornikach wodnych, ponieważ ich byt jest od nich zależny, ze względu na uzyskanie odpowiedniego pożywienia. Gryzoń zamieszkuje tereny z naturalnymi oraz sztucznymi zbiornikami, jak również może żyć w zanieczyszczonych zbiornikach oraz półsłonych.

Galeria zdjęć 

Malutki bobroszczurBobroszczur w wodzieBobroszczur nad brzegiem rzeki

Informacje hodowlane 

WYGLĄD
     Bobroszczur posiada masę ciała wynoszącą od 340 do 1275 g .Jego długość ciała mierzy od 231 do 370 mm. Bobroszczur, charakteryzuje się doskonałą zdolnością do żerowania w środowisku wodnym, ponieważ palce gryzonia, u górnych i dolnych kończyn, są połączone błoną pławną, zaś jego bardzo gęste futro nie przepuszcza wody. Bobroszczur jest gryzoniem o spłaszczonej głowie, na którym znajduje się wydłużony i tępo zakończony pysk. Gryzoń posiada małe oczy oraz uszy. Bardzo charakterystyczną cechą budowy bobroszczura, jest jego bardzo gruby ogon o długości od 24 do 35 cm. Gryzonie mogą różnić się od siebie swoim umaszczeniem, występują osobniki o barwie czarnej, ciemnobrązowej i szarej. Bobroszczury pomimo rożnej barwy swojego umaszczenia, są takie same pod jednym względem swojego wyglądu tzn. wszystkie gryzonie posiadają białe zakończenie ogona.

ROZMNAŻANIE
     Bobroszczur rozmnaża się w okresie od wczesnej wiosny do lata. Samica jest w ciąży przez okres 35 dni, do kolejnego zapłodnienia jest gotowa od razu po porodzie, czyli mioty u tych gryzoni mogą pojawiać się co 35 dni. Samica w ciągu jednego roku rozrodczego, może wydać na świat nawet pięć miotów (zazwyczaj na świat wydaje od jednego do trzech miotów). Samica w swoim jednym miocie posiada od trzech do czterech młodych. Noworodki bobroszczura od razu po urodzeniu się, są nagie i ślepe. Ich późniejsze rozwijanie, przebiega bardzo szybko. Potomstwo może samodzielnie sobie radzić bez matki, po upływie 35 dni ich życia. Zdolność płciową młode bobroszczury osiągają po upływie jednego roku życia.

ptakami oraz owadami. Bardzo chętnie jedzą ryby, zamieszkujące wody rzek, nie gardzą także małżami, ślimakami, żabami oraz jajami. W przypadku gdy nie znajdą swoich ulubionych smakołyków, bobroszczury zaczynają swoje żerowiska na pobliskich brzegach rzek, szukając odpowiedniej dla nich roślinności.

Filmy 

Bobroszczur nad rzeką


Komentarze (0)